Каталог статей

Головна » Статті » А » Анорексія

Анорексія: лікування на різних стадіях

При відсутності адекватного лікування хворі послідовно проходять три стадії захворювання:

1. На дісморморфоманіческом етапі пацієнтка "зациклюється" на своїй ущербності і повноті, годинами розглядає себе в дзеркалі і виникає тривога і пригнічений настрій. Починаються перші обмеження в їжі і пошук ідеальної дієти.

2. Аноректіческіе стадія формується на тлі голодування. Дефіцит маси тіла становить 20-30%, і це явище супроводжується безмірною радістю, ейфорією і жорсткістю дієти у зв'язку з недооцінкою ступеня схуднення. Хвора переконує навколишніх у відсутності апетиту і навантажує організм надлишкової фізичною активністю. Насправді тіло відчуває сильні перевантаження: розвивається гіпотонія (знижений тиск), брадикардія (уражень серцебиття), часті непритомності й запаморочення, аменорея (відсутність місячних), хронічний запор, нудота та диспепсія. У аноректіков починають випадати волосся, аж до алопеції (лисини), шкіра стає сухою і блідою, сповільнюється обмін речовин і зникає статевий потяг. Організм починає поїдати «сам себе» - тканини розпадаються і використовуються для отримання енергії для продовження життя.

3. У завершальну кахектіческая стадію зниження ваги досягає 50%, і відбуваються незворотні зміни в організмі: внутрішні органи піддаються дистрофії, розвиваються «голодні» безбілкові набряки, знижується рівень калію і об'єм циркулюючої крові. Врятувати пацієнта на даному етапі практично неможливо - пригнічуються функції всіх органів і систем, і настає смерть.

Діагноз «Анорексія» ставиться на підставі клінічної картини, інструментальних медичних досліджень і тесту відносини до прийому їжі.

Лікування анорексії

Ключовими моментами в лікуванні нервової анорексії є:

    
Психотерапія (виправлення неправильного сприйняття свого тіла, усунення негативних думок, знаходження нових цінностей і цілей у житті);
    
Аліментарна реабілітація з контролем прийому їжі;
    
Лікувальне харчування з поступовим нарощуванням калорійності продуктів;
    
Фармакотерапія (антидепресанти і нейролептики, що сприяють набору ваги і корекції харчових розладів).



Джерело: http://анорексія, анорексія симптоми, анорексія лікування
Категорія: Анорексія | Додав: Умница (25.06.2013) W
Переглядів: 578 | Теги: анорексія симптоми, анорексія, анорексія лікування | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика