Каталог статей

Головна » Статті » А » Атеросклероз

Атеросклероз: класифікація, симптоми, лікування і профілактика

 

 

 
Тривалий час на початку розвитку захворювання атеросклероз може протікати безсимптомно. Тому розрізняють кілька періодів захворювання: початковий доклінічних період і період з яскраво вираженими клінічними проявами. У першій (ішемічної) стадії захворювання у зв'язку з вираженою закупоркою судин, недостатній кровообіг веде до деструктивних і дистрофічних змін в різних органах.

 
У другій стадії захворювання (некротичної) у зв'язку з наявністю спазму і тромбозу судин з'являються вогнища некрозу. У третій стадії захворювання (фіброзної) в органах і тканинах на уражених ділянках розвиваються рубцеві зміни.

Залежно від вогнища локалізації атеросклеротичного процесу розрізняють кілька різновидів захворювання:

- Атеросклероз брижових артерій,

- Черевної частини аорти,

- Грудної частини аорти,

- Коронарних судин,

- Судин головного мозку,

- Ниркових артерій,

- Судин нижніх кінцівок.

Атеросклероз брижових артерій - патологічний стан, найчастіше, супутнє атеросклеротичних змін черевної частини аорти. Найчастіше протікає безсимптомно. Іноді проявляється періодичними різкими болями, що виникають після рясного прийому їжі. Больовий синдром виникає як наслідок недостатності кровопостачання органів травлення, викликаного спастичним скороченням брижових артерій. Болі супроводжуються здуттям живота і відсутністю кишкової перистальтики. Ускладненнями захворювання є тромбоз брижової артерії, кишкова непрохідність, колапс.

Атеросклероз черевної аорти характеризується порушенням функціонування шлунково-кишкового тракту. Спазмування верхньої брижової артерії і черевного стовбура призводить до появи різких болів через деякий час після прийому їжі. Найчастіше, такий стан супроводжується підвищенням артеріального тиску і виникненням болю в області серця. У хворих відзначаються запори, відрижка, здуття кишечника. У калі визначається наявність неперетравлених часток їжі.
Симптоми захворювання

Основними симптомами атеросклерозу грудної частини аорти є тривалі загрудінні болю різного ступеня вираженості безіррадіації або з іррадіацією у верхню частину живота і в руки. Пониження еластичності аорти призводить до гіпертонії. У хворих підвищується тиск, частішає пульс. На рентгенівських знімках спостерігається подовження і розширення аорти, посилення інтенсивності тіні аорти.

Атеросклероз коронарних судин - одна з найбільш часто зустрічаються локалізацій атеросклеротичного процесу. У кінцевому підсумку призводить до розвитку кардіосклерозу. Клінічна картина захворювання проявляється різними порушеннями серцевого ритму, серцевої недостатністю, нападами стенокардії, інфарктом міокарда. У постановці діагнозу при даній формі атеросклерозу має велике значення електрокардіографічне дослідження.

Симптомами атеросклерозу судин головного мозку є: ослаблення пам'яті, швидка стомлюваність, дратівливість, запаморочення, порушення працездатності, безсоння, шум у вухах, плаксивість. Атеросклероз судин головного мозку призводить до дифузної атрофії кори й розм'якшення речовини мозку. При закупорці сонних артерій порушується мозковий кровообіг, розвивається тромбоз судин, інсульт.

Атеросклероз ниркових артерій характеризується їх звуженням, що спочатку призводить до ішемії нирок з подальшим розвитком атеросклеротичного нефросклерозу. Симптомами захворювання є: болі в животі і в поперековій області, гіпертонія, олігурія. У сечі пацієнтів виявляється підвищений вміст білка і еритроцитів, у крові спостерігається підвищення ШОЕ та рівня лейкоцитів.

Атеросклероз судин нижніх кінцівок проявляється болями в нижніх кінцівках під час ходьби. У хворих розвиваються дистрофічні зміни шкіри стоп і гомілок.

Лікування і профілактика атеросклерозу

Профілактика атеросклерозу спрямована на усунення причин, здатних викликати захворювання. Рекомендується дотримуватися правильного способу життя, планомірно чергувати розумові і фізичні навантаження, активно відпочивати, спати не менше 7 годин на добу, систематично займатися легкою фізичною працею або спортом. Крім цього, слід відмовитися від вживання алкоголю і куріння. З алкоголю допускається вживання столового вина не більше 50 грам на день.

Рекомендується збалансувати систему харчування, в раціон включати рослинні масла, що роблять ліпотропну дію. Слід обмежити вживання тваринних жирів, багатих на холестерин (свинина, вершкове масло, яйця). Необхідно стежити за масою тіла, не допускати зайвої ваги. Так само слід обмежитися від нервових перевантажень і стресових ситуацій.

З медикаментозних засобів призначають препарати, що перешкоджають всмоктуванню холестерину, розчин йоду 3% 3 рази на день протягом місяця, ліпоєвої кислоти (6-8 тижнів). Показано застосування вітамінів, особливо вітамінів А, Е, С та фолієвої кислоти. Іноді проводиться хірургічна корекція артерій.

 

 



Джерело: http://атеросклероз, атеросклероз симптоми,атеросклероз лікування
Категорія: Атеросклероз | Додав: Умница (25.06.2013) W
Переглядів: 5012 | Теги: атеросклероз, атеросклероз лікування, атеросклероз симптоми | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика