Каталог статей

Головна » Статті » В » Вуха

Шум у вухах: причини, симптоми, лікування, профілактика
Якщо шум у вухах виникає при відсутності будь-яких зовнішніх звукових подразників , то це може свідчити про наявність у людини деяких захворювань.

Причини захворювань, що викликають шум у вухах , в основному залежать від таких факторів як тривалість , обставини виникнення шуму, і наявність інших симптомів.

При виникненні шуму у вухах необхідно якомога швидше звернутися до фахівця. Особливо це стосується випадків , коли шум поєднується з іншими симптомами. Такими проблемами займається ЛОР- лікар. На прийомі він проведе опитування , огляне вуха пацієнта , і якщо це необхідно , призначить додаткові методи діагностики . Методика лікування шуму у вухах в основному залежить від причин його виникнення .

Причини і симптоми

Варто відзначити , що термін " шум у вухах " є не зовсім точним. Це можна сказати " народна" назва захворювання , а не медичний термін . З медичної точки зору шум у вухах являє собою деяке порушення системи слуху , а не постійне захворювання . Причому , таке порушення може виникнути з найрізноманітніших причин . Якщо з'явився шум у вухах , то це можна вважати сигналом тривоги , оповіщає , що де-небудь в організмі виникло захворювання . Зокрема , шум у вухах може свідчити про те , що у людини є пухлина слухового нерва або кліщовий бореліоз . Крім того , причинами виникнення шуму у вухах можуть стати: занадто гучна музика , травми , отримані під час вибуху , різке падіння слуху , діабет , алергія на продукти харчування , знижений кров'яний тиск або навіть невірна установка зубних протезів.

Якщо шум у вухах виник через впливу гучного звуку , то його причиною , швидше за все , є акустична травма. У цьому випадку шум зазвичай проходить через деякий час самостійно.

Якщо ж шум у вухах пов'язаний з польотом в літаку , зануренням у воду , стрибком з парашутом , то причиною цьому можливо послужило пошкодження слухових органів через різкі перепади тиску. Таке пошкодження називають баротравми . При цьому шум у вухах нерідко супроводжується запамороченням , зниженням гостроти слуху , а також відчуттям закладеності у вухах.

Якщо шум у вухах протікає спільно з болями в області серця , головним болем , мушками перед очима , то це може свідчити про різке підвищення артеріального тиску. Такий криз найчастіше виникає у літніх людей , а також людей , які страждають на артеріальну гіпертензію , і людей , які страждають ожирінням.

Якщо шум у вухах з'явився через прийом деяких певних лікарських препаратів , то причиною цьому стало несприятливий вплив даних препаратів на органи слуху . У цьому випадку слід тимчасово відмовитися від прийому препарату, що викликав такі симптоми , і звернутися до лікаря за консультацією. Можливо , фахівцем буде призначений інший препарат.

Якщо шум у вухах протікає спільно з запамороченням , відчуттям " мурашок" , порушенням рухів кінцівок , нетриманням сечі , то можливою причиною шуму в цьому випадку є розсіяний склероз . Для уточнення діагнозу слід провести ретельне обстеження .

У деяких випадках шум може з'являтися не в двох , а тільки в одному вусі. Розглянемо можливі причини цього.

Так , якщо при шумі у вухах так само відзначається зниження гостроти слуху і запаморочення , то можливою причиною цього є пухлина , яку називають невриноми слухового нерва. Слід пам'ятати , що невринома може досить довго не давати про себе знати. Симптоми виражено проявляються зазвичай лише тоді , коли пухлина починає здавлювати основні навколишні структури . Це призводить не тільки до втрати слуху , а й до порушення координації рухів і відчуттю поколювання. При цих симптомах потрібно якомога швидше звернутися до ЛОР- лікаря для проведення досліджень і постановки діагнозу.

У разі , якщо при шумі у вухах відзначається виражене почервоніння зовнішнього слухового проходу , свербіж , больові відчуття при дотику , зниження гостроти слуху та виявляються гнійні виділення, то причиною цього може бути запалення зовнішнього вуха або зовнішній отит . Дане захворювання часто з'являється після пошкодження слухового проходу в ході чищення вух сірниками або при попаданні в вухо води.

Крім цього , причиною виникнення шуму може бути серозна пробка , яка являє собою скупчення вушної сірки в слуховому проході. При цьому шум у вухах протікає спільно зі зниженням гостроти слуху і почуттям закладеності у вухах. Для видалення серозної пробки слід звернутися до ЛОР- лікаря.

Гучний шум може бути викликаний попаданням в слуховий прохід -якого комахи. Шум викликається, коли комаха стосується лапками барабанної перетинки.

У разі , якщо при шумі у вухах з'являється запаморочення , нудота або блювота , то причиною цього може бути так звана хвороба Меньєра . Причина виникнення даного захворювання невідома . Дана патологія може виникати , як у дорослих , так і у дітей. При цьому шум у вухах носить не постійний характер , і проявляється у вигляді нападів . Під час нападу , крім шуму у вухах , може відзначатися нудота і зниження слуху .

Якщо при шумі у вухах відзначається поступове зниження гостроти слуху , то можливо це говорить про наявність у людини отосклерозу , що представляє собою хронічне прогресуюче захворювання . При даному захворюванні порушується робота кісточки середнього вуха. Зазвичай процес починається тільки в одному вусі , але з часом хвороба може поширитися і на інше вухо.

При пульсуючому характері шуму у вухах , який збігається з ритмом серця , слід перевірити пацієнта на наявність пухлини , що містить багато судин , або на наявність артеріовенозної мальфорамаціі . Це захворювання характеризується порушенням нормального сполучення між венами і артеріями. При даної хвороби шум у вусі може почути лікар при використанні стетофонендоскопа .

Діагностика

Для діагностики шуму у вухах проводиться аускультація черепа за допомогою фонендоскопа . Залежно від причин виникнення , шум може виявлятися у вигляді пульсації або клацання . При пульсації діагностується судинний шум , причиною якого може бути артеріальна аневризма , артеріовенозна мальформація , гломусних пухлина , а так само інші захворювання, які вимагають хірургічного втручання. При клацання зазвичай діагностується м'язовий шум , який викликаний судорожними скороченнями і м'якого піднебіння , і середнього вуха. У цьому випадку для лікування зазвичай призначаються спеціальні протисудомні препарати. Якщо шум не визначається за допомогою аускультації , то діагностується " суб'єктивний " шум .

Через те, що шум у вухах , найчастіше, визначається , як суб'єктивне явища , він важко піддається виміру за допомогою суб'єктивних тестів ( аудіометричних тестів). Тоді для діагностики можливих захворювань , пов'язаних з появою шуму , проводиться оториноларингологічний огляд.

Іноді для діагностики потрібне проведення тональної порогової аудіометрії . Цей метод грунтується на особливості мозку вибірково сприймати тільки найгучніші звуки. Використовуючи цю схильність , можна виміряти амплітуду шуму у вухах пацієнта. Для цього необхідно відтворити зразки звуків різної частоти і гучності. При цьому пацієнт повинен сказати , які звуки він чує. У підсумку складається аудиограмма , за якою можна судити про поріг чутності пацієнта.

З метою визначення порогу чутності внутрішнього вуха часто фахівцями використовується кістковий вібратор , який являє собою пристрій, що встановлюється на скроневу область голови. Цей пристрій дозволяє передавати сигнали безпосередньо у внутрішнє вухо . Про зниженні слухової функції середнього вуха можна судити по різниці між порогами кісткового і повітряного звуковідтворення. За величиною цього зниження можна приймати рішення про необхідність втручання лікаря .

Лікування

Лікування шуму у вухах спрямоване на усунення причини , що його викликала . Так , якщо шум у вухах виник через тривалої роботи на виробництві з підвищеним шумом , то для того , щоб позбавиться від шуму , людині рекомендується змінити місце роботи .

Якщо шум з'явився в результаті впливу гучної музики , то для позбавлення від нього , досить кілька годин побути в тихій обстановці. При цьому спеціальне лікування звичайно не потрібно.

Якщо причиною шуму у вухах є різкий перепад тиску , то лікування патології залежить від наявності або відсутності ушкоджень барабанної перетинки. При істотних розривах барабанної перетинки призначаються певні антибіотики , які необхідні для профілактики інфікування середнього вуха. Якщо це необхідно , то підключаються так само й інші препарати.

При наявності сірчаної пробки ЛОР- лікар може легко її видалити за допомогою струменя теплої води , спрямованої під невеликим тиском в слуховий прохід. Ця процедура безболісна і безпечна.

Якщо причиною , що викликала шум у вухах , є запалення зовнішнього вуха , то пацієнту призначаються краплі для вух , а при необхідності призначаються певні антибіотики. При наявності у вусі болів призначаються знеболюючі препарати , антибіотики і судинозвужувальні краплі в ніс. Лікування запалення зовнішнього вуха в основному залежить від віку пацієнта , стадії захворювання і деяких інших чинників.

При наявності хвороби Меньєра в лікуванні потрібно дотримуватися декількох основних принципів. Зокрема , необхідно дотримуватися спеціальну дієту зі зниженим вмістом солі . Також необхідно приймати спеціальні препарати , які потрібні для зниження або усунення симптомів захворювання. Ліки , які призначаються при цьому захворюванні , допомагають усунути такі симптоми як підвищену збудливість організму , нудоту і блювоту. Дієта і сечогінні препарати допомагають скоротити частоту нападів захворювання.

Якщо є необхідність , то призначається хірургічне лікування. Хірургічне лікування рекомендується пацієнтам , які скаржаться на часті напади запаморочення , які не припиняються навіть після застосування медикаментозних засобів. Більшість способів хірургічного лікування призводить до повної втрати слуху в одному вусі.

Крім цього , якщо шум у вухах виник через невриноми слухового нерва , тобто пухлини , то лікування в першу чергу залежить від розміру пухлини , а так само темпів її зростання. Так само мають значення супутні симптоми. Якщо розмір пухлини невеликий, то лікування зазвичай не проводиться , але при цьому пацієнт повинен перебувати під наглядом і регулярно проходити всі необхідні обстеження . Якщо пухлина збільшується в розмірах , то пацієнту призначається променева терапія або операція з видалення пухлини слухового нерва.

Що стосується отосклерозу , то в цьому випадку лікування залежить від стадії захворювання. При зниженні гостроти слуху пацієнтові може бути рекомендований слуховий апарат або стапедектомія . Стапедектомія являє собою операцію , яка полягає в заміні однієї з слухових кісточок спеціальним протезом . Цей протез дозволяє зберегти слух.

Профілактика

Намагайтеся уникати типових шумових ситуацій . Так само в появі шуму у вухах істотну роль грають психічні та акустичні навантаження. Взагалі, людина в ту чи іншу ситуацію , при якій можлива акустична навантаження , може потрапити досить легко. Так , не варто часто бувати на рок -концертах і дискотеках. Це стрес для вух. Хоча навіть шум в приміщенні і шум , створюваний дорожнім рухом , може призвести до появи шуму у вухах. Цього так само по можливості слід уникати.

Так само необхідно подумати над тим , щоб періодично організовувати собі повноцінний відпочинок для своїх вух. Для цього можна поспати або прогулятися в лісі.

Слід навчитися розслаблятися. Якщо людина це вміє , то йому не страшні можливі стреси через шум або через неврівноважених людей. Для того , щоб навчиться цьому , можна взяти на озброєння одну з розвантажувальних технік . Це , наприклад , може бути Ци Гун , аутотренінг або м'язова релаксація по Якобсону . Найкраще розучувати ці техніки не самостійно , а під керівництвом знаючої людини . У будь-якому випадку, слід виконувати їх регулярно. Помітні результати, можливо , будуть помітні лише через тривалий час.


Джерело: http://Шум у вухах: причини, симптоми, лікування, профілактика
Категорія: Вуха | Додав: Умница (23.12.2013) W
Переглядів: 18633 | Коментарі: 1 | Теги: Шум у вухах, лікування шуму у вухах, причини шуму у вухах, симптоми шуму у вухах | Рейтинг: 3.0/2


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика