Каталог статей

Головна » Статті » В » Врослий ніготь

Врослий ніготь (оніхокріптоз): опис, симптоми, лікування
Оніхокріптоз або врослий ніготь - досить поширене захворювання , при якому нігтьова пластина вростає в бічний край нігтьового валика і викликає запалення м'яких тканин


       
При цьому ніготь починає деформуватися , рости вшир (у бічному напрямку) , врізається в шкіру і викликає болісні болі . Найбільш схильні вростання нігті на великих пальцях ніг , причому частіше по зовнішньому краю. Причинами вростання нігтя можуть послужити травми пальця , неправильно виконаний педикюр або незручна вузька взуття . Іноді деякі ортопедичні патології , такі як плоскостопість і вальгусна деформація стопи сприяють виникненню оніхокріптоз . Деякі люди мають вроджену схильність до хвороби - у них піднігтьового подушка містить надмірну кількість м'яких тканин , постійно тиснуть на бічну поверхню нігтя і сприяючи його вростання . Ще однією причиною оніхокріптоз є ураження нігтя грибками - дерматофітами (оніхомікоз ) - патологічні грибки утолщают і деформують ніготь , частково руйнуючи його і змінюючи напрямок його зростання.

Симптоми

Оніхокріптоз починається з появи больових відчуттів в місці вростання нігтя при ходьбі , особливо якщо взуття з вузькими і тісними носами. Якщо людина не звертає уваги на що з'явився дискомфорт і біль , то незабаром шкіра навколо нігтя червоніє і стає набряклою . Якщо лікування не розпочато вчасно , то під нігтьової пластиною виникає процес нагноєння - гній виділяється під нігтя , іноді з сукровицею . В результаті палець з вросшим нігтем значно збільшується в розмірах , набуває червоно -синій відтінок і сильно болить не тільки при ходьбі , але і в стані спокою , під час сну. Людина не може взути ніяку взуття , наступати на хвору ногу , торкатися до пальця . У такому випадку необхідна термінова допомога хірурга.

Однак у деяких хворих такий патологічний процес може тягнутися роками - людина сама намагається вирізати вростають ніготь , тим самим тільки погіршуючи свій стан. Видаляючи врослий ніготь самостійно , в домашніх умовах , хворий ризикує занести в рану додаткову інфекцію , яка присутня на будь-яких підкорених інструментах. Особливо небезпечно домашнє лікування для людей з цукровим діабетом та для осіб , що мають порушення кровообігу в ногах. У цьому випадку наслідки від ігнорування медичної допомоги можуть бути досить небезпечними : від надлишкового , надмірного розростання запалених тканин і появи некротичних ( відмерлих ) зон до гнійного запалення кісткової тканини. Найстрашнішим ускладненням оніхокріптоз є гангрена пальця.

Лікування оніхокріптоз ( врослого нігтя)

На початку захворювання можливе проведення консервативного лікування. Для цього на палець з вростає нігтем накладають пов'язки з дезінфікуючими речовинами ( стрептоцид , фурацилін ) , виконують теплі ванночки з розчином кухонної солі або перманганату калію ( марганцівки ) . Взуття має бути вільною і не стискати ногу. Останнім часом отримують все більш широке поширення коригувальні пристосування для поступового розгинання деформованої нігтьової пластини. Такі пристосування виконуються у вигляді пластикових або металевих скоб і пружинок , певним чином кріпляться на деформований ніготь - вони повільно піднімають врослий ніготь і зменшують тиск на нігтьової валик. Подібні пластинки мають малі розміри і не заважають носінню взуття. Однак ефект від використання таких пристосувань відчуємо тільки на ранніх стадіях оніхокріптоз .

У більш запущених випадках проводять хірургічне висічення краю нігтя , причому ніготь може бути видалений повністю або тільки його бічна частина , вростають в м'які тканини. Крім цього , разом з нігтем видаляється надмірно розрослася шкіра. Операція з видалення врослого нігтя займає не більше півгодини і проводиться під місцевою анестезією. Післяопераційна рана заживає протягом тижня. Після операції можливе збереження больових відчуттів в пальці протягом 2-3 тижнів. У цей період рекомендується робити щоденні перев'язки з метою уникнення інфекційних ускладнень. Після реабілітації оперований ніготь стає трохи вже , ніж здоровий ніготь на аналогічному пальці іншої ноги.

Самим останнім досягненням медицини став метод лазерного випаровування врослого краю з ложем нігтя. Після такої лазерної корекції значно знижується частота рецидивів недуги ( повторного вростання нігтя) , так як внутрішній край нігтьової пластини перестає рости . Якщо ніготь почав вростати внаслідок грибкового ураження , то лазер дозволяє очистити всю піднігтьові поверхню від спор грибків - паразитів. Паралельно з лазерною обробкою при грибкових інфекціях призначають протигрибкові лікарські препарати.

Профілактика

Найчастіше нігті вростають через неправильно виконаного педикюру або манікюру. Перед кожною процедурою стрижки рекомендується спочатку трохи розпарити нігті в гарячій воді - це запобіжить розщеплення і розшарування нігтя. Ножиці для стрижки нігтів повинні бути гострими , неодмінно з прямими лезами. Закруглені леза сприяють обрізання нігтів у формі овалу , що може привести до вростання нігтя. Правильно стригти нігті треба тільки «по прямій» ; куточки не зрізати , а акуратно підпилювати їх пилочкою , залишаючи згладжені зовнішні краї нігтів паралельно шкірі. Не можна стригти нігті дуже коротко . Якщо нігті зрізати глибше , ніж верхівка пальця , то нігтьові лунки оголюються і в них може потрапити інфекція , розвинутися запальний процес.

Не слід носити занадто щільні і тугі шкарпетки і колготки , що не пропускають повітря - пальці на ногах повинні завжди «дихати» і повноцінно забезпечуватися кров'ю .


Джерело: http://Врослий ніготь (оніхокріптоз): опис, симптоми, лікування
Категорія: Врослий ніготь | Додав: Умница (22.12.2013) W
Переглядів: 2061 | Теги: Врослий ніготь, лікування врослого нігтя, симптоми врослого нігтя, оніхокріптоз | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика