Каталог статей

Головна » Статті » В » Вітрянка

Вітрянка у дітей: ви ди, причини, симптоми, лікування, профілактика
Дитячі хвороби , як правило, не дуже небезпечні для здоров'я самих діток і за умови адекватного лікування або дотримання всіх необхідних норм догляду , вони швидко проходять. Серед таких дитячих захворювань особливо популярна вітрянка або вітряна віспа.


     
Хто з нас не хворів у дитинстві вітрянкою і не пам'ятає , як доводилося кілька тижнів сидіти вдома , перемазаний зеленкою або йодом ? Вітрянка вважається найпоширенішим захворюванням , яке передається повітряно -крапельним шляхом і виникає при попаданні в організм дитини вірусу з сімейства варицелла - зостер . До речі , саме через свою особливості передачі дане захворювання і отримало таку назву - вітряна віспа .

Вітрянка та її види

Вважається , що вітрянкою переболевает майже все населення земної кулі у віці до 14 років. Єдиним джерелом зараження вітрянкою є, звичайно ж , хвора людина, яка вважається вже заразним за добу до появи на поверхні його шкіри висипань , а також після 3-5 діб після виникнення останніх бульбашок. До речі , підхопити вітрянку також можна і від людей , які хворі на оперізувальний герпес .

Основний збудник захворювання - вірус варицелла - зостер міститься якраз в рідині пухирців , однак після того , як на них утворюється корочка , вірусу там не спостерігається. Взагалі захворіти вітрянкою можна практично в будь-якому віці і тільки один раз в житті , так як після перенесеного захворювання в організмі людини виробляється стійкий імунітет до її збудникам .

Науково доведено , що дітки віком 2-4 місяців хворіють на вітрянку набагато рідше , так як у них в організмі залишається деяка кількість захисних тел матері. Однак якщо ж жінка до вагітності не перенесла вітрянку , то не виключається , що вже в такому ранньому віці малюк може захворіти.

Найчастіше вітрянка виникає у дітей , які відвідують або дошкільні , або інші загальноосвітні заклади. До речі , багато батьків спеціально водять в гості чи забезпечують контакт своїх дітей з хворими на вітрянку , щоб дитина ще в дитинстві переніс дане захворювання . Причина цього в тому , що з віком вітрянка переноситься куди складніше.

Вітряна віспа ділиться на два види:

    
типова
    
атипова

Для типової вітрянки характерна поява бульбашкових висипань на шкірі дитини , які наповнені прозорою або білястої рідиною. Така вітрянка може бути як легка , середня і важка .

Атиповий вид захворювання включає в себе рудиментарні форми , а також форми хвороби з аггравіровать симптомами. Як правило , при рудиментарних формах відзначаються незначні висипання , загальний стан малюка не погіршується , а температура тіла залишається нормальною або субфебрильною . При формах захворювання з аггравіровать симптомами стан дитини важкий і можт закінчитися летальним результатом.
 


Симптоми

Основними симптомами вітрянки у дітей є , звичайно ж , висипання у вигляді сверблячих бульбашок на всій поверхні шкірних покривів. Крім цього можуть проявлятися головний біль і першіння в горлі , підвищена температура тіла. Трапляється й таке , що всі ці симптоми відсутні.

Сама ж висип має кілька стадій : поява бульбашок - лопание - підсихання - виникнення скоринки. Важливо , що висипання можуть з'являтися в нових місцях протягом 5-8 днів . Середній інкубаційний період вітрянки у дітей становить від 10 до 23 днів.

Лікування

Найчастіше діти , хворі на вітрянку , не вимагають спеціального лікування в медичних установах. Однак у разі необхідності рішення про госпіталізацію може приймати лише лікар. Для полегшення сверблячки рекомендується використовувати слабкі антигістамінні засоби. А от щоб убезпечити дитину від інфекції , яка може бути занесена в розчесані ранки , можна обробляти бульбашки зеленкою або розчином калію перманганату . Також особливу увагу варто приділити і гігієну дитини - вчасно міняти постільну і натільну білизну , постійно утримувати в чистоті руки.

Профілактика

Вважається , що в профілактичних цілях краще всього перехворіти вітрянкою в дитинстві. Однак ризикувати все ж не варто , адже кожен дитячий організм індивідуальний , і якщо батьки або брати і сестри перенесли вітрянку без наслідків , то у певного дитини це захворювання може викликати серйозні проблеми в організмі.


Джерело: http://Вітрянка у дітей: ви ди, причини, симптоми, лікування, профілактика
Категорія: Вітрянка | Додав: Умница (21.12.2013) W
Переглядів: 943 | Теги: Вітрянка у дітей, симптоми віспи, лікування вітрянки у дітей, вітряна віспа | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика