Каталог статей

Головна » Статті » В » Вагініт

Вагініт: діагностика, причини, симптоми, лікування
Ольпе ( вагініт ) - гінекологічне захворювання , при якому відбувається запалення слизової оболонки піхви в результаті її інфікування різними патогенними мікроорганізмами


 
Збудниками хвороби можуть бути хламідії , трихомонади , мікоплазми , стрептококи , гонококи , стафілококи , гриби роду кандида , вірус генітального герпесу , цитомегаловірус , вірус папіломи людини. Ця хвороба вражає , як правило , жінок репродуктивного віку . Мікрофлора піхви здорової жінки складається з паличок Додерлейна , які виробляють молочну кислоту, яка надає знищує дію на різні мікроби. Однак при ряді супутніх факторів кількість корисних паличок зменшується і вміст піхви перестає мати кисле середовище , в результаті чого патогенна флора легко проникає і вражає слизову оболонку. До таких факторів можна віднести захворювання ендокринної системи , гормональні розлади , цукровий діабет , тривалий прийом антибіотиків , місцеві алергічні реакції ( на презервативи , свічки , крему і т.п.) , недотримання особистої гігієни , механічні травми слизових тканин піхви , родові травми піхви , будь-які інфекційні захворювання (у тому числі венеричні ) .

Запущений кольпіт може послужити причиною запалення шийки матки , самої матки або її придатків , що в свою чергу призводить до спайковимпроцесом в маткових трубах (а це одна з причин позаматкової вагітності та безпліддя ) , а також до розвитку ендометриту та ерозії шийки матки.

Форми і симптоми захворювання

Кольпит може протікати в гострій або хронічній формі .

Гостра форма захворювання протікає бурхливо , супроводжується рясними виділеннями і сильним сверблячкою. Жінка відчуває печіння при сечовипусканні , важкість в області піхви або внизу живота , біль під час статевих актів. Виділення за кольором і консистенцією різні залежно від збудника інфекції , що викликав кольпіт . Так , вони рясні і пінисті при трихомоніазі , гнійні при гонореї , білі сирнисті при кандидозі , сірі слизові при кишкової паличці або стафілококової інфекції. Свербіж статевих органів не завжди супроводжує кольпіту , однак дуже характерний для інфекцій, що передаються статевим шляхом ( трихомоніаз , гонорея тощо). При гінекологічному огляді спостерігаються набряклість і гіперемія слизової оболонки піхви , пошкодження дрібних судин тканини , червонуваті вузлики , ерозивні ділянки пошкодженої слизової . Найчастіше до кольпіту підключається запалення зовнішніх статевих органів і тоді вже говорять про вульвовагініті .

Хронічна форма вагініту має менш виражені симптоми і характеризується періодичними виділеннями з піхви. Має тривалий перебіг з рецидивами на тлі ослаблення імунітету.

Діагностика

Діагностика захворювання починається з огляду гінекологом зовнішніх статевих органів та органів малого таза за допомогою дзеркал. Проводиться забір виділень з піхви і уретри на загальну мікрофлору , на наявність герпетичної і папіломавірусної інфекції , а також на наявність інфекцій, що передаються статевим шляхом. Крім того , проводиться бактеріологічний посів на поживне середовище для визначення чутливості збудника до антибіотиків. Лікар робить пробу на кислотність піхви (у нормі піхву має кисле середовище , а при вагінітах - лужну ) . У ряді випадків проводиться колькоскопи - дослідження слизової за допомогою оптичного приладу , що збільшує картину до 40 разів. Обов'язковий мазок на онкоцитологію - забір клітин слизової шийки матки для виключення раку шийки матки. З метою виявлення ускладнень кольпіту , наприклад запалення придатків , проводиться УЗД органів малого таза.

Лікування кольпіту ( вагініту )

Лікування кольпіту залежно від інфекції може бути складним і не завжди швидким . Способи лікування спрямовані на придушення чисельності патогенних мікроорганізмів , відновлення здорової мікрофлори піхви і зміцнення загального імунітету хворого. Сьогодні основними препаратами при лікуванні вагініту є антибактеріальні препарати ( фторхінолони або комбіновані препарати типу Стіллат , Цифран CТ , Тифлокс ) , протигрибкові та противірусні препарати , а також імуномодулятори . Обов'язково призначають фізіопроцедури і дотримання спеціальної дієти , яка виключає жири , гостру і копчену їжу , солодощі. Як місцевого лікування показані спринцювання піхви розчинами і настоями трав , сидячі ванночки з ромашкою або календулою , а також різні свічки , мазі і протимікробні вагінальні таблетки. Якщо кольпіт виник на тлі інфекції, що передається статевим шляхом , то курс лікування слід проходити обом статевим партнерам одночасно з метою уникнення повторного зараження. У період лікування рекомендується мінімізувати статеві контакти , під час яких відбувається додаткова травматизація запаленої слизової і затримується одужання.


Джерело: http://Вагініт: діагностика, причини, симптоми, лікування
Категорія: Вагініт | Додав: Умница (21.12.2013) W
Переглядів: 1382 | Теги: симптоми вагініту, діагностика вагініту, Вагініт, причини вагініту, лікування вагініту | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика