Каталог статей

Головна » Статті » Б » Безсоння

Безсоння в період вагітності: причини, симптоми, лікування

Безсонням під час вагітності страждає практично кожна друга майбутня мама. Однак це зовсім не говорить про те, що вагітній потрібно змиритися з такою долею і терпіти до народження малюка

Здоровий, міцний і повноцінний сон важливий для кожної людини, не кажучи вже про майбутніх мам, яким відпочивати потрібно не тільки вночі, але і вдень. Тим більше що, перебуваючи в положенні, жінка не тільки відпочиває сама, але і задоволення від відпочинку отримує її майбутній малюк.

Причини безсоння у майбутніх мам

Безсоння під час вагітності є поширеною проблемою, яка завдає чимало неприємностей у той час, коли майбутню матусю повинні радувати тільки приємні емоції. Чи не висипаючись вночі, організм вагітної жінки накопичує втому, через що з'являється дратівливість, втома, переживання. Причин, які провокують безсоння у вагітних, насправді існує не так уже й мало, тим більше, якщо враховувати, що з кожним місяцем їх стає більше.

Психологи ділять причини безсоння у вагітних на два основних види: фізіологічні та психологічні. До фізіологічних можна віднести:

    
Постійне ворушіння плоду, а, як відомо, пік активності майбутнього малюка припадає саме на нічний час;
    
Часті позиви до сечовипускання - кількість походів в туалет збільшується разом з термінами вагітності, адже постійно зростаюча матка з плодом всередині тисне на сечовий міхур, а значить, спорожняти його доводиться частіше, ніж звичайно;
    
Болі в спині та попереку, які найчастіше з'являються вже до кінця вагітності через постійне перенапруження;
    
Проблеми з зручною позою під час сну - великий живіт є головною причиною того, що майбутня матуся може півночі провозитися, так і не знайшовши зручне положення для сну;
    
Сверблячка в області живота і молочних залоз - також з'являється вже до кінця вагітності, адже шкіра розтягується через зростання малюка;
    
Поява судом в ногах і руках;
    
Печія і задишка внаслідок порушення роботи шлунково-кишкового тракту і зростаючого ваги, що утрудняє нормальне дихання.

Психологічними причинами безсоння при вагітності фахівці вважають:

    
Погані сни - майбутніх матусь дуже часто мучать кошмари з приводу майбутніх пологів і здоров'я їх малюка;
    
Стреси і нервові перенапруження;
    
Хронічна втома.
 

Симптоми

Головним симптомом безсоння при вагітності є порушення сну більш ніж три рази за тиждень. Як правило, майбутня мама, яка страждає безсонням, скаржиться на постійну втому, нервозність і сонливість.

Наслідки

Безсоння під час вагітності завдає серйозної шкоди нервовій системі не тільки самої жінки, але і її поки що не народженої крихітці. Також страждає і загальний стан майбутньої мами, організм втрачає свої сили, з'являється втома, а жінка починає переживати і нервувати, що особливо небажано під час вагітності.

Лікування та профілактика

Боротися з безсонням під час вагітності ні в якому разі не можна за допомогою різних медикаментозних препаратів навіть, незважаючи на те, що до зачаття дитини вони чудово допомагали заснути на всю ніч. Звичайно, є випадки, коли лікарі прописують майбутній мамі лікарські засоби, проте мова йде не про снодійних, а про заспокійливі препаратах. Найкраще віддавати перевагу в лікуванні безсоння при вагітності народним і рослинним засобам, наприклад, ромашці, валериане або пустирнику, з яких можна приготувати розслаблюючі і заспокійливі чаї.

Також варто дотримуватися декількох порад, які дозволять зробити сон вагітної повноцінним і здоровим. Отже, в першу чергу, важливо уникати перенапруження, намагатися відпочивати вдень. Але в той же час, якщо є звичка спати вдень, потрібно скоротити денний сон. Якщо причиною безсоння є кошмари, то ними варто поділитися з рідними або близькими, які підтримають у важку хвилину, заспокоять і розвіють страхи.

Для лікування і в якості профілактики безсоння при вагітності відмінно підходять прогулянки на свіжому повітрі, провітрювання приміщення, де спить майбутня мама, теплий душ перед сном.



Джерело: http://безсоння в період вагітності, причини безсоння, симптоми безсоння, лікування безсоння
Категорія: Безсоння | Додав: Умница (06.07.2013) W
Переглядів: 1186 | Теги: причини безсоння, безсоння в період вагітності, симптоми безсоння, лікування безсоння | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика