Каталог статей

Головна » Статті » Б » Бехтерева хвороба

Бехтерева хвороба: лікування, ускладнення, профілактика
Бехтерева хвороба: лікування, ускладнення, профілактикаЛікування проводиться комплексно. Це лікарські засоби, лікувальна фізкультура, санаторно-курортне лікування, за показаннями - хірургічне втручання. Медикаментозна терапія націлена на купірування болів і зменшення запальних процесів. Для цього застосовують нестероїдні протиревматичні препарати.

Зараз з'явився цілий ряд ефективних засобів (ібупрофен, індометацин, диклофенак та ін.) Хворим з ураженням суглобів кінцівок показаний антибактеріальний препарат сульфасалазин. В окремих випадках призначають кортикостероїди, в особливо важких - імунодепресанти для придушення специфічної реакції імунної системи.

Лікувальна фізкультура - найважливіший компонент терапії хвороби Бехтерева, для якої характерне посилення болю при нерухомості, в положенні повного спокою. У реабілітаційному центрі хворому запропонують індивідуальний гімнастичний комплекс, спрямований на зміцнення м'язів і запобігання подальшого зрощення хребців і суглобів. Заняття фізкультурою розраховані на 25-30 хвилин активних вправ, що виконуються двічі на день. Показані також плавання і лижі.

Обов'язкова дихальна гімнастика, що перешкоджає знерухомленню грудної клітини. У період ремісії дозволені фізіопроцедури. Хороший ефект дають мануальна та кріо терапія, лікувальні п'явки. В обов'язковому порядку до змінилося фізичному стану хворого повинні бути адаптовані умови його праці та побуту.

Санаторно-курортне лікування є необхідною складовою терапії хвороби Бехтерева. В Україні "бехтеревцев" лікують на курортах Євпаторії, Хмільника (Вінницька область), у Куяльнику (поблизу Одеси) та багатьох інших. Хороші результати дають радонові ванни, грязелікування, підводний масаж, заняття ЛФК в басейні.

Ускладнення

Знерухомлення хребта і суглобів не єдина небезпека, принесена хворобою Бехтерева. Її супроводжують важкі ускладнення: захворювання серця, переродження нирок (амілоїдоз), ниркова недостатність, пневмонія, туберкульоз. Початок лікування в якомога більш ранні терміни допомагає уникнути ускладнень.

Профілактика

Як такої профілактики анкілозуючого спондилоартриту на сьогоднішній день не існує. Сучасна медицина підвищує якість життя хворого, але не здатна попередити захворювання. Уповільнення розвитку хвороби, аж до її припинення, сприяє рання діагностика і відповідне лікування.

"Бехтеревци", наполегливо борються за своє здоров'я, скрупульозно виконують всі призначення лікарів, без пропусків виконують лікувальну гімнастику, зберігають задовільну рухливість суглобів і хребта до старості. Це означає, що вони не втрачають працездатності і можливості вести активне життя, пристосувавшись до скутості рухів.


Джерело: http://бехтерева хвороба, бехтерева хвороба лікування, бехтерева хвороба профілактика
Категорія: Бехтерева хвороба | Додав: Умница (17.07.2013) | Автор: Бехтерева хвороба: лікування, ускла W
Переглядів: 1655 | Теги: бехтерева хвороба лікування, бехтерева хвороба, бехтерева хвороба профілактика | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика