Каталог статей

Головна » Статті » Б » Бартолініт

Бартолініт: форми, клінічна картина, причини, симптоми

Бартолініт - гінекологічне захворювання, при якому запалюється велика заліза передодня піхви (Бартоліновая заліза). Бартоліновая залоза є парним органом, розташованим в глибині підшкірно-жирових клітковини біля основи великих статевих губ. Основне призначення цієї залози - виробляти в'язкий секрет під час статевого акту для змащування входу в піхву.

 
При попаданні в залозу різних бактерій і мікроорганізмів вона запалюється і нагнаивается, розвивається бартолініт, при цьому уражається вивідний проток залози і її тканини. Як правило, інфекція проникає в бартолінової залозу з інфікованих виділень піхви або уретри. Найчастіше збудниками бартолініта стають гонококи (при гонореї), трихомонади (при трихомоніазі), хламідії (при хламідіозі) і деякі інші мікроорганізми, що викликають захворювання, що передаються статевим шляхом.

Також при недотриманні правил інтимної гігієни бартолініт може бути викликаний кишковою паличкою, стрептококами, стафілококами, тобто бактеріями, що живуть на шкірі зовнішніх статевих органів і заднього проходу. Іноді Бартоліновая залоза запалюється при сильному кандидозі піхви (молочниці).

Важливу роль у розвитку бартолініта має імунітет - при міцній імунній системі зовсім не обов'язково, що навіть за наявності статевих інфекцій у жінки запалиться Бартоліновая заліза. А ось у осіб з ослабленим імунітетом, які часто хворіють простудними і вірусними захворюваннями, що живуть в умовах постійного стресу, а також у жінок після гінекологічних операцій та абортів шанси захворіти Бартолінітом значно підвищуються.

Ускладненням бартолініта за відсутності лікування може стати утворення незагойні свища (протиприродного отвори); поширення запального процесу на сусідні органи статевої сфери, що призведе до виникнення кольпіту (запалюється слизова оболонка піхви) або уретриту (запалюється сечівник); при попаданні інфекції в кров можливий розвиток сепсису.

Форми і клінічна картина бартолініта

Залежно від клінічних проявів захворювання розрізняють гостру і хронічну форми. Гостра форма характеризується утворенням абсцесу бартолінової залози.

На початковому етапі захворювання виникає хворобливе ущільнення біля основи статевих губ - це запалюється вивідний проток бартолінової залози. Частіше зустрічається одностороннє ураження залози і всі місцеві симптоми хвороби спостерігаються тільки на ураженій стороні.

У результаті запалення вивідний проток залози закупорюється і весь секрет, який виділяється залозою, накопичується в протоці - утворюється кіста бартолінової залози. Кіста зовні являє собою невелику округлу, трохи хворобливу шишечку, яка в міру розвитку запального процесу заповнюється гноєм, а інфекція проникає далі - вглиб тканин залози, утворюючи абсцес (нагноєння) бартолінової залози. Бартолінової залози проявляється вже великої, сильно болючою при натисканні шишкою в товщі статевої губи. При відсутності лікування абсцес може самостійно розкриватися з закінченням гною назовні.

Жінки з гострим Бартолінітом відчувають сильні пульсуючі болю і печіння в промежині, що посилюються при ходьбі і бігу, під час статевого акту і при сечовипусканні. Нагноєння кісти бартолінової залози зазвичай супроводжується підвищенням температури тіла до 38С. Над ущільненням шкіра червона, набрякла. Можливе збільшення пахових лімфатичних вузлів. Абсцес може мимовільно розкриватися, при цьому виділяється жовто-зелений гній і стан хворої жінки тимчасово поліпшується. Однак при відсутності лікування запальний процес знову рецидивує і в кінцевому підсумку переходить у хронічну форму.

Хронічний бартолініт характеризується частими періодами загострень, що чергуються з ремісіями. Загострення хронічного бартолініта виникають перед менструаціями, при переохолодженні, при інших інфекційних і простудних захворюваннях, при зміні клімату. У періоди ремісій бартолініт не викликає ніяких негативних симптомів, а в періоди загострень жінки скаржаться на незначні болі, що посилюються під час статевого акту і викликають незручність при ходьбі і сидінні.

Загальний стан жінки залишається задовільним, в окремих випадках спостерігається субфебрильна температура (37,1-37,3 С). При будь-якій формі бартолініта ні в якому разі не можна займатися самолікуванням, видавлювати кісту або абсцес - такі дії можуть призвести до потрапляння інфекції в кров'яне русло і розвитку сепсису (зараження крові).

Оскільки бартолініт часто виникає на тлі хвороб, що передаються статевим шляхом, одночасно з симптомами бартолініта можуть бути присутніми симптоми основного захворювання (наприклад, виділення з піхви, свербіж, наліт на слизовій і т.д.)



Джерело: http://бартолініт, діагностика бартолініт, бартолініт лікування, бартолініт профілактика
Категорія: Бартолініт | Додав: Умница (26.06.2013) W
Переглядів: 2133 | Теги: бартолініт лікування, бартолініт, бартолініт профілактика, діагностика бартолініт | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика