Каталог статей

Головна » Статті » Б » Бартолініт

Бартолініт: діагностика, лікування, профілактика

Бартолініт діагностується дуже просто. Лікар може поставити діагноз вже на першому прийомі при візуальному огляді. За наявності абсцесу визначається набряклість і почервоніння бартолінової залози, пухлиноподібне ущільнення викликає сильний біль при натисканні (при гострій формі захворювання). При хронічній формі також візуалізується пухлиноподібне ущільнення, але воно практично безболісно.

Крім візуального огляду виконують звичайний мазок з піхви, аналіз на наявність основних статевих інфекцій (гонореї, хламідіозу, трихомоніазу, уреаплазмозу, мікоплазмозу), бактеріологічний посів виділень з піхви на предмет чутливості інфекції до антибіотиків. При прориві абсцесу виконують бактеріологічне дослідження виділився гною.

Лікування бартолініта

Основними напрямками лікування бартолініта є антибактеріальна терапія та знеболювання. Якщо у пацієнтки почався абсцес або утворилася кіста (тобто запалення перейшло в гнійну стадію), то необхідно хірургічне розкриття гнійного вогнища. На весь період лікування жінці рекомендовано утриматися від статевого життя.

Залежно від типу збудника призначають ту чи іншу групу антибактеріальних препаратів: найчастіше це антибіотики цефалоспоринового ряду (Цефтріаксoн, Цифран), пеніцилінового ряду (Амoксіклав), фторхінолони (Ципрофлоксацин) і імідазолу (Трихопол, Тинідазол). Курс антибактеріальної терапії - не більше 10 днів. Для ліквідації запального процесу місцево застосовують тампони з Левомеколь або маззю Вишневського, примочки з хлоргeксідіном і мірамістіном. На запалену ділянку можна короткочасно прикласти холодний лід. Паралельно з прийомом антибіотиків можна робити теплі сидячі 20-хвилинні ванночки з відваром ромашки, кори дуба або евкаліпта.

При абсцесі гнійний осередок розрізають (під загальним наркозом), порожнину дезінфікують 3%-ний перекисом водню, після чого в порожнину вводять дренажну гумову трубку з метою відведення гнійного вмісту. Трубку видаляють через 5-6 днів після операції. Паралельно з таким хірургічним втручанням призначають курс антибіотиків і вітамінів. Післяопераційну рану двічі на день промивають перекисом водню, а в порожнину абсцесу закладають марлевий тампон з маззю Вишневського.

При бартолініті, ускладненого наявністю кісти бартолінової залози, створюють штучний протоку залози (вводять катетер) для відведення секрету або виконують екстирпацію (видалення бартолінової залози). Екстирпація показана при частих рецидивах бартолініта. Після подібних хірургічних дій на 3-4 добу після операцій призначають фізіопроцедури (магнітну терапію і ультрафіолетове опромінення).

Для запобігання рецидивів хронічного бартолініта важливо виявити і усунути причину захворювання, а також вилікувати всі супутні статеві інфекції, інакше бартолініт буде виникати постійно. Пацієнткам після лікування необхідно суворо дотримуватися правил особистої гігієни, носити зручне бавовняну білизну, уникати переохолоджень і простудних захворювань.

Профілактика

Кращою профілактикою бартолініта є відвідування гінеколога два рази на рік і своєчасне виявлення всіх інфекцій, що дозволяє вилікувати будь-які запальні процеси на ранніх стадіях. Щоб не заразитися захворюваннями, що передаються статевим шляхом (що сприяє виникненню бартолініта), варто вести моногамний спосіб життя і користуватися презервативами.

Повноцінне харчування, посильна фізична навантаження, вживання «живих» вітамінів, гартують заходи і відмова від шкідливих звичок - все це зміцнить захисні сили Вашого організму і дозволить уникнути непотрібних проблем зі здоров'ям.



Джерело: http://бартолініт, діагностика бартолініт, бартолініт лікування, бартолініт профілактика
Категорія: Бартолініт | Додав: Умница (26.06.2013) W
Переглядів: 2490 | Теги: бартолініт лікування, бартолініт, бартолініт профілактика, діагностика бартолініт | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика