Каталог статей

Головна » Статті » А » Атерома

Атерома: Діагностика, лікування, профілактика

 Діагностика атероми шкіри проводиться на основі візуального огляду. Кісту сальної залози (атерому) важливо диференціювати від фіброми і ліпоми.

Маленькі атероми, не збільшуються в розмірах тривалий час і не приносять людині ніякого дискомфорту, спостерігаються лікарем - дерматологом і можуть не віддалятися. Великі атероми, або швидкорослі, або розташовані в місцях тертя підлягають видаленню.

Лікування


Останнім часом медики рекомендують видаляти взагалі все атероми, навіть дуже маленьких розмірів, щоб уникнути можливого нагноєння і попадання в них інфекції. Атерому видаляють кількома способами: хірургічно (віддаляється скальпелем з наступним накладенням швів), за допомогою лазера і за допомогою радіохвиль.

Лазерне видалення є найбільш щадить методикою і виробляється на ранніх стадіях, коли пухлина має ще малі розміри. Операція займає не більше 20 хвилин, виконується під місцевим наркозом і являє собою розкриття гнійника і обробку його порожнини лазерним променем, який випаровує змінену тканину.

Радіохвильове видалення атероми - найбільш сучасний метод лікування, переваги якого полягають у відсутності розрізів або навіть найменших проколів на шкірі, а також виключається ймовірність рецидивів (повторної появи кісти в цьому місці).

Хірургічне видалення атероми виробляють при великих утвореннях, коли інші методи лікування вже не дають позитивних результатів. Під місцевою анестезією робиться один або два розрізи; краю шкірного розрізу захоплюють за допомогою спеціальних затискачів і проводять маніпуляції по вичищення пухлини. Після чищення накладають косметичні шви розсмоктується нитками. Після такої операції залишаються невеликі рубці і шрами.

Після хірургічного видалення атероми з плином часу можливе повторне поява кісти на цьому ж самому місці. Після видалення кісти будь-яким із способів, матеріал обов'язково направляється на гістологічне дослідження. Імовірність переродження атероми в злоякісне утворення дуже мала, але все ж вона існує.

Профілактика

Для профілактики атероми людям з жирною шкірою і вуграми рекомендується мити обличчя теплою водою з милом, енергійно розтирати тіло намиленої губкою або мочалкою, користуватися скарбом для обличчя і тіла (щоб зчищати ороговілі клітини шкіри), робити чистку обличчя і розпарювальні маски. Слід уникати частого застосування косметичних засобів для обличчя, які звужують пори, а також забивають пори (наприклад, жирних тональних кремів).

Жирну шкіру голови треба мити шампунями, розробленими спеціально для жирного волосся. Перевагу слід віддавати здоровій їжі, багатої фруктами і овочами, рослинними волокнами. Від вживання їжі, насиченої тваринними жирами і вуглеводами, а також від міцного чаю, шоколаду та гострих страв краще відмовитися.



Джерело: http://атерома,атерома діагностика, атерома симптоми, атерома лікування
Категорія: Атерома | Додав: Умница (25.06.2013) W
Переглядів: 1094 | Теги: атерома лікування, атерома симптоми, атерома, атерома діагностика | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика