Каталог статей

Головна » Статті » А » Асцит

Асцит: причини, ознаки, симптоми
Асцит являє собою скупчення в черевній порожнині вільної рідини, яке неухильно призводить до збільшення обсягу живота. Захворювання може виникати як раптово, так і поступово розвиватися протягом декількох тижнів і місяців, з обов'язковим супроводом метеоризму, болями і відчуттям важкості в животі. Великий обсяг рідини при асциті викликає труднощі при нахилах тулуба, з'являються набряки ніг і задишка під час ходьби. Скупчення рідини в черевній порожнині при асциті може досягати 25 л.

Причини асциту

Причини асциту поділяються на кілька груп.

До першої групи належать захворювання, які ускладнюються появою і прогресуючим розвитком декомпенсації насосної функції серцевого м'яза. До таких захворювань можна віднести інфаркт міокарда, придбані або вроджені вади, важкі форми захворювань дихальної системи і деякі інші. У всіх ситуаціях відбувається утруднення відтоку венозної крові від печінки, що рано чи пізно призводить до пропотеванию рідкої частини крові в черевну порожнину.

До причин асциту другої групи відносяться онкологічні захворювання будь-якої локалізації, до цього ж числа відноситься онкологія і черевних органів. Завдяки великому поширенню ракових клітин по лимфосистеме, дренажна її функція стає неспроможною. У більшості випадків у таких хворих є явні ураження тканин печінки, що, безсумнівно, призводить до накопичення в черевній порожнині вільної рідини.

Третя група причин включає в себе термінальну фазу хронічної ниркової недостатності, виникнення якої обумовлено проявом різноманітних захворювань нирок, або їх токсичним ураженням.

До четвертої групи причин виникнення асциту відносяться будь-які захворювання печінки гострого та хронічного перебігу, які, природно, обумовлені токсичним ураженням, тобто, гепатити та цирози.

До п'ятої групи відносять «інші» причини, до числа яких можуть потрапити, наприклад, травми магістральних стовбурів, амілоїдоз, лімфогранулематоз і деякі інші.
 

Асцит є наслідком цирозу печінки в 75%, злоякісних новоутворень - в 10%, серцевої недостатності в 5% випадків.

Ознаки асциту

Ознаки асциту проявлені зміщенням притуплення при мануальному дослідженні живота і присутність «балотування» в черевній порожнині рідини. У хворого з ураженою печінкою відзначається підвищена жовтушність, відсутність волосяного покриву на тілі, почервоніння долонь, «Голова« Медузи »», павукоподібні невуси. У хворого з серцевою недостатністю ознаками виникнення асциту можуть стати підвищення венозного тиску, збільшення розтягнення вен, що помітно на шиї і деякі інші ознаки, що виявляють клінічно.

Набряклість в області стоп спостерігається у хворих, що страждають цирозом печінки, пухлинами малого тазу, порушення нормального процесу всмоктування в ШКТ. У хворих з встановленим набряком легень при наявності в плевральній області випоту, при перкусії зазвичай виявляється деяке притуплення в легенях в їх нижніх відділах.

Симптоми асциту

Симптоми асциту проявляються накопиченням в черевній порожнині вільної рідини. Головною відмінністю збільшеного живота від постійного переїдання або при збільшенні ваги від асцитної живота є стрімке його збільшення. Симптомом асциту може бути також отвисание живота в момент стоячого положення, але при цьому в лежачому положенні він стає плоским, тому що розтікається по сторонам.

У міру розвитку захворювання відбувається накопичення рідини, що деформує і змушує вилазити назовні пупок. У цей період шкіра на животі натягується і стає особливо блискучою. При зміні положення тіла, деформації живота вже не спостерігається.
Категорія: Асцит | Додав: Умница (25.06.2013)
Переглядів: 1899 | Теги: асцит причини, асцит, асцит лікування, асцит симптоми | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика