Каталог статей

Головна » Статті » А » Ангіна

Ангіна: загальні відомості

Ангіною в повсякденному житті називають гострий або хронічний тонзиліт - патологічний стан інфекційної чи алергічної природи, при якому запалюється лімфаденоїдна тканина окологлоточного кільця, найчастіше піднебінні мигдалини, відомі в просторіччі як «гланди»

Ці утворення розташовуються з боків від глоткового отвору і, якщо гарненько відкрити рот і висунути язик, то запалені і сильно збільшені в розмірах гланди можна побачити самостійно, дивлячись у дзеркало. При незначному набряку для огляду піднебінних мигдалин потрібно стороння допомога і ложка, щоб опустити корінь язика вниз для кращого огляду.

Визначити, що у дитини ангіна, легко зможе мама чи бабуся - варто тільки заглянути чаду в рот, як все стає ясно по яскраво-червоною запаленої глотці і опухлим миндалинам, покритим нальотом, жовтувато-білими крапками, виразками або бульбашками.

Але, так як мікроорганізми, що викликають тонзиліт, можуть бути найрізноманітнішими - не тільки бактерії, але і віруси, грибки, не варто відразу ж поспішати в аптеку за антибіотиками широкого спектру дії, а необхідно спочатку проконсультуватися з педіатром або ЛОР-лікарем. Антибіотикотерапія при вірусній і грибкової ангіні не ефективна.

До того ж, спостереження лікаря потрібно для контролю за динамікою захворювання, адже гострий тонзиліт може переходити в хронічну форму або ускладнюватися абсцесом глотки - формуванням порожнин із гноєм, медіастинітом - запаленням органів середостіння (серця, трахеї, стравоходу), менінгітом, сепсисом - поширенням інфекції з потоком крові по всьому організму і інфекційно-токсичним шоком внаслідок отруєння продуктами розпаду тканин і життєдіяльності мікробів.

Через 2-4 тижні від початку захворювання у деяких пацієнтів, особливо недоліковані або взагалі не брали ліки, розвивається ревматизм, міокардит (запалення серця) або гломерулонефрит (ураження нирок). Тому слід підстрахуватися і при поганому самопочутті викликати лікаря додому з поліклініки або прийти до нього на прийом самостійно. У випадках ангіни з високою температурою і інтоксикацією у маленької дитини найбільш доцільним рішенням буде виклик лікарської бригади швидкої допомоги.

До останнього часу вчені вважали основною причиною ангіни зараження людини β-гемолітичним стрептококом групи А, що передається від хворого здоровому повітряно-крапельним шляхом (при кашлі, чханні), на тлі ослаблення імунітету.

І дійсно, гострий тонзиліт найчастіше виникає після загального чи місцевого переохолодження організму, перенесених важких захворювань різноманітної етіології, отруєнь та інтоксикацій, в результаті хронічного стресу, нераціонального харчування, порушення режиму праці та відпочинку, фізичного перенапруження, несприятливих побутових умов та інших факторів, що негативно позначаються на стані імунної системи. Однак ретельні мікробіологічні дослідження встановили, що збудником ангіни може бути практично будь мікроорганізм, навіть умовно-патогенний, тобто той, який в нормі мешкає на слизовій оболонці піднебінних мигдалин.

Справа в тому, що гланди - перший захисний механізм на шляху вдихаючого з повітрям мікробів, адже функція лімфоїдної тканини в тому і полягає, щоб затримувати і вбивати чужорідні агенти. І тільки при зниженні загального імунітету може розвиватися запалення наших головних захисників від простудних захворювань.

Тому в науковому світі в даний час склалося загальноприйнята думка про провідну роль у виникненні гострих ангін реактивних здібностей організму із захисними і компенсаторними механізмами. Простіше кажучи, головна причина - ослаблення імунітету.



Джерело: http://ангіна і вагітність, ангіна, ангіна симптоми
Категорія: Ангіна | Додав: Умница (25.06.2013) W
Переглядів: 714 | Теги: ангіна, ангіна симптоми, ангіна і вагітність | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика