Каталог статей

Головна » Статті » А » Ангіна

Ангіна у дітей: види, класифікація, симптоми, лікування, профілактика

Зараження ангіною відбувається від попадання хвороботворних бактерій на мигдалини, де вони починають розмножуватися, виділяючи отруту, що викликає пошкодження тканин. Потрапляючи в кров, отрути розносяться по організму, викликаючи загальну інтоксикацію, яка проявляється значним підвищенням температури, ознобом, може бути нудота і блювота.

Небезпечна ангіна ще й тим, що при неправильному лікуванні хвороби стрептококовий білок має властивість всмоктуватися, що створює всі передумови для прояву різних ускладнень. До них відносяться: захворювання серця, нирок, ревматизм або інші не менш серйозні захворювання.

До восьми місяців діти ангіною не хворіють - до цього періоду у них мигдалини ще не розвинені. Але з початком зростання лімфоїдної тканини мигдалин і до трьох років діти схильні до цього захворювання найбільш часто.

Залежно від складності запалення розрізняють наступні види ангіни:

    
Катаральна
    
Фолікулярна
    
Лакунарна
    
Некротична

Найбільш легкою формою ангіни у дітей є катаральна ангіна. Фолікулярна і лакунарна ангіна відрізняється наявністю гною. При фолікулярній ангіні на мигдаликах з'являються гнійні пухирці. Лакунарна ангіна характеризується появою гною в борозенках мигдалин - лакунах. Найбільш важкою формою захворювання є некротична ангіна, коли відбувається омертвіння тканини. Що характерно, після перенесеного захворювання імунітет в організмі не виробляється.

Класифікується ангіна у дітей трьома типами:

    
первинна
    
вторинна
    
специфічна

Первинна ангіна - це звичайне захворювання, що характеризується запальним процесом в глотці. Вторинна ангіна - симптоматична, коли мигдалини вражаються внаслідок інфекційного зараження або захворювань кровотворної системи. Причиною специфічної ангіни є специфічна інфекція.

 Симптоми

Ангіна у дітей зазвичай починається раптово. Температура різко підвищується, і може перевищувати 40 градусів. При цьому збільшуються підщелепні і шийні лімфатичні вузли. Дитині стає боляче ковтати, він вередує і відмовляється від їжі. Заглянувши в ротик, можна побачити збільшені мигдалини з характерним жовтуватим або білим нальотом. У дитини може спостерігатися підвищена пітливість, нудота, і навіть блювота. Бувають випадки, коли закладає вушка і дитина може погано чути.

Діагностика

При появі перших ознак ангіни, потрібно обов'язково викликати лікаря. Тільки фахівець зможе визначити тип і форму захворювання, щоб призначити необхідне лікування. Необхідність огляду лікаря полягає ще і в тому, щоб не допустити плутанини при діагностиці. Справа в тому, сто схожі з лакунарну ангіну симптоми можуть бути у такого небезпечного захворювання, як дифтерія. А недостатнє або неправильне домашнє лікування може призвести до некротичної ангіні. Пізно розпочатий процес лікування призводить до ускладнення - отиту, гаймориту або гнійного менінгіту. Зазвичай доктор діагностує ангіну при первинному огляді, але бувають випадки, коли потрібно лабораторна діагностика.

Лікування

Лікування ангіни проводять, як правило, вдома, але під суворим контролем лікаря. Дитині обов'язково прописується постільний режим, часте тепле пиття, їжу рекомендується давати в напіврідкому вигляді. У зв'язку з тим, що у дитини в період хвороби спостерігається поганий апетит, не можна примушувати його їсти насильно, краще запропонувати те, що він любить. Дітям постарше рекомендують часте полоскання горла. Але найголовнішим лікуванням є прийом антибіотиків за призначенням лікаря. Почавши курс лікування, його обов'язково потрібно довести до кінця, щоб не допустити повторного розвитку захворювання або виникнення ускладнень.

Після одужання дитини рекомендується на протязі місяця показувати лікарю, щоб у разі розвивається ускладнення, виявити його якомога раніше.

Профілактика

К заходам профілактики ангіни відноситься загальне загартовування дитини, нормальне харчування, обов'язкове лікування будь-яких вогнищ інфекції, а також своєчасне видалення аденоїдів. Крім того, потрібно стежити за тим, щоб повітря в приміщенні не був надмірно сухим.



Джерело: http://ангіна і вагітність, ангіна, ангіна симптоми
Категорія: Ангіна | Додав: Умница (25.06.2013) W
Переглядів: 6147 | Теги: ангіна, ангіна симптоми, ангіна і вагітність | Рейтинг: 5.0/1


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика