Каталог статей

Головна » Статті » А » Анемія

Анемія: різновиди, симптоми, лікування

Специфічні ознаки анемії характеризуються наявністю тільки в певних видах анемій.

Так, для залізодефіцитної анемії характерна наявність таких симптомів, як:

    
поява апетиту на неїстівні речі: крейда або земля;
    
можуть утворитися увігнуті нігті;
    
можна помітити потріскані губи, язик;
    
хейліт - запальні зміни в куточках рота, хворобливі і не піддаються лікуванню.

Для мегалобластної В12-железодефецітной анемії характерні наступні специфічні ознаки:

    
поколювання або відчуття оніміння у верхніх або нижніх кінцівках;
    
зниження розумової діяльності і працездатності;
    
можливе виникнення хиткою ходи.

Для гемолітичних анемій, які можуть бути вродженими і набутими характерний розвиток жовтяниці, так як селезінка у великій кількості знищує неповноцінні і дефектні еритроцити. Також буде присутній спленомегалія - ​​збільшення селезінки, яка буде розвиватися як пристосовницька реакція. Селезінка руйнує еритроцити, а так як їх кількість велика, вона гіпертрофується, тобто збільшується в розмірах, що і можна помітити при дослідженні пацієнта.

Крім того, для гемолітичних анемій характерна наявність темної сечі кольору пива. Ця ознака розвивається в результаті того, що при руйнуванні еритроцитів у кров у великій кількості надходить білірубін, який і виводиться разом з сечею.

Постгеморагічна анемія виникає в результаті гострих або хронічних крововтрат. Якщо крововтрата гостра, діагностика не становить великої праці. А от якщо вона хронічна або внутрішня, то необхідна ретельна перевірка пацієнта.

Ступені анемії

Залежно від ступеня виділяють анемії легкі, коли кількість гемоглобіну складає 90 г / л і вище; середнього ступеня тяжкості - гемоглобін 70 - 90 г / л і важкі форми анемій, при яких кількість гемоглобіну нижче 70 г / л при нормі для жінок 120 - 140 г / л, а для чоловіків - 130 - 160 г / л.

Лікування анемії

Лікування анемії повинно здійснюватися під суворим контролем лікаря, щоб домогтися максимального результату лікування. Самолікування в цьому випадку не помічник, так як різні види анемій лікуються по-різному.

Наприклад, залізодефіцитна анемія лікуватися прийомом всередину залізовмісних препаратів не менше чотирьох місяців. При цьому строки прийому ліків можуть зростати до шести місяців і більше.

У важких випадках препарати заліза вливають внутрішньовенно. Також необхідно дотримання дієти з високим вмістом заліза в продуктах.

Якщо виставлений діагноз В12-железодефецітной анемії, то необх прийом кобаламина або вітаміну В12.

При гемолітичних анеміях показано призначення глюкокортикостероїдів, а у важких випадках - спленектомія, або видалення селезінки.

Якщо є джерело кровотечі, його необхідно видалити. Якщо кровотеча внутрішнє, показано оперативне втручання. Наприклад, при кровотечі з травного тракту необхідно провести ФГДС з припіканням кровоточить місця.

Таким чином, лікування анемії - справа серйозна. І тільки після ради з лікарем, встановлення правильної форми і ступеня анемії можна вирішувати, як і чим її лікувати. Ніколи не займайтеся самолікуванням. Тільки після поради лікаря можна приймати підтримуючу терапію, не забуваючи, однак, про призначене лікування.

Слід також пам'ятати, що лікування анемії проводиться довгий час, в деяких випадках займаючи до року. А після необхідно проводити профілактичні обстеження і терапію.



Джерело: http://анемія, анемія у дітей, анемія симптоми, анемія лікування
Категорія: Анемія | Додав: Умница (25.06.2013) W
Переглядів: 1190 | Теги: анемія лікування, анемія у дітей, анемія симптоми, анемія | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика