Каталог статей

Головна » Статті » Б » Бронхіт

Бронхіт: види, симптоми, лікування
З лікуванням бронхіту краще не зволікати: гостра форма легко переростає в хронічну, яка, у свою чергу, докучає тривалими нападами кашлю, а іноді навіть закінчується летальним результатом - через розвиток легенево-серцевої недостатності та емфіземи

Бронхітом називають запалення бронхів, тобто дихальних шляхів, через які в легені потрапляє повітря. Захворювання часто провокують ті ж віруси, що викликають грип або ГРЗ, а також вторинні бактеріальні інфекції, переохолодження, зниження імунітету і запалення верхніх дихальних шляхів. Причиною бронхіту можуть бути і різні речовини, дратівливі легкі: хімікати, токсини, пил, аміак і навіть дим. Посприяти хвороби може також інтенсивне куріння, астма і хронічний синусит.

У нормі бронхи щодня виробляють приблизно 30 г слизового секрету, який виконує захисну і бар'єрну функції. Цей слиз зігріває і зволожує вдихаємо повітря, захищає поверхню бронхів від можливих пошкоджень і забезпечує видалення сторонніх часток, а біологічно активні речовини, які містяться в ній, сприяють підвищенню локального імунітету бронхів. При інфекції або хімічному впливі клітини слизової цих органів пошкоджуються, починає давати збої і циркуляція повітря з легенів і до них. В результаті проникнення в бронхіальні тканини згубної бактеріальної флори вироблена слиз стає більш в'язкою, а її кількість суттєво збільшується. Набряк бронхів призводить до утрудненого подиху і порушень в роботі легенів.

Вірогідність захворіти бронхітом виникає не тільки при активному палінні, а й при пасивному. Особливому ризику піддаються діти, чиї батьки пристрасно залежні від дози нікотину: такі хлопці, крім бронхіту, страждають ще бронхіальну астму або пневмонією. Це захворювання розвивається також у тих, хто працює в місцях, де повітря насичене хімічними реагентами, кислотами, лугами, пилом.

Види і симптоми

1. Гострий бронхіт. Ця форма захворювання супроводжується збільшенням бронхів і розширенням кровоносних судин на них (через приплив крові). Поверхня органів покриває ексудат - своєрідна рідина з білка і клітин крові. При особливо важких формах захворювання ушкодження можуть спостерігатися як у поверхневих, так і в інших шарах бронхів.

Інфекційний гострий бронхіт в період холодних температур - явище звичайне. На перших порах його симптоми нагадують тривіальну застуду: в горлі з'являється неприємне першіння, потім починається кашель і хрипи, турбує утруднене дихання, дратує підвищена стомлюваність. Спочатку сухий кашель з часом постає вологим, при ньому відхаркувальні мокротиння (біло-жовті, зеленуваті або з домішкою крові). При важких формах може докучати і підвищена температура.

2. Хронічний бронхіт. Від гострого цей вид хвороби відрізняється своєю тривалістю: він може тривати місяцями і навіть роками. Вологий «булькає» кашель викликають мокротиння, які виробляються в набагато більшій кількості, ніж при гострому бронхіті. З кожним наступним разом напади стають більш тривалими і невтішними. Найчастіше хронічним бронхітом страждають завзяті курці. Якщо подразнюючі речовини стабільно впливають на бронхи, то в них починаються процеси запалення і рубцювання, що утрудняють дихання. Це може спричинити різного роду ускладнення: емфізему легенів (особливо коли подразники впливають на альвеоли легенів), кровохаркання, легеневу недостатність, пневмосклероз.

3. Обструктивний бронхіт. Він являє собою спазми в бронхах, в результаті яких ці органи звужуються і не дають вийти назовні накопиченої слизу. Такому пацієнту дуже важко дихати.

Лікування бронхіту

Оскільки гострий бронхіт найчастіше провокують вірусні, а не бактеріальні інфекції, лікарі призначають в основному противірусні, відхаркувальні і бронхорасширяющие препарати. Антибіотики йдуть в хід в 2 випадках: коли захворювання має бактеріальну природу або як допоміжний засіб при підозрах на якісь можливі ускладнення або супутні хвороби. При гострому бронхіті рекомендують постільний або напівпостільний режим, інгаляції відхаркувальних і розріджують мокротиння (муколитиков) коштів, посилене харчування і тепле пиття. У день бажано вживати від 2 до 4 л. теплої рідини, яка не містить кофеїн, - це можуть бути різні соки, трав'яний чай, підігріта лужна мінеральна вода.

Крім таблеток, існує безліч немедикаментозних методів лікування бронхіту, в т.ч. і гострого, постійне застосування яких має стати звичкою для хворого. Ефективним при бронхіті вважається розтирання теплим камфорним маслом, яке є відмінним зігріваючим протівокашлевим засобом.

Хворому з хронічною формою цього захворювання важливо стежити за рівнем вологості в кімнаті, так як в сухому повітрі його стан зазвичай посилюється. Для підвищення вологості повітря використовують спеціальні кімнатні зволожувачі, часто проводять мокре збирання, розвішують вологі рушники.

Дуже важливо в період лікування зменшити кількість викурених сигарет, в ідеалі - взагалі розпрощатися з цією згубною звичкою. Крім того, під час одужання, коли поліпшується самопочуття і нормалізується температура, але ще докучає кашель і неміцний сон, необхідно поступово вилазити з постільного режиму і в перервах сну відправлятися на свіже повітря для недовгих прогулянок. Правда, це можливо лише в теплу погоду і якщо Ви живете біля парку, лісу або моря. Такі променади посприяють откашливанию болючою мокротиння і помітно поліпшать загальне самопочуття.


Джерело: http://Бронхіт, види бронхіту, симптоми бронхіту, лікування бронхіту
Категорія: Бронхіт | Додав: Умница (17.07.2013) | Автор: Бронхіт: види, симптоми, лікування E W
Переглядів: 5016 | Коментарі: 1 | Теги: симптоми бронхіту, лікування бронхіту, види бронхіту, бронхіт | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 1
1 lazoranita  
0
В мене завжди застуда опускається вниз, у груди і починає душити кашель. Тільки останні два роки я знайшла засіб, яким дійсно швидко та без побічних ефектів можна перемогти кашель, це сироп Доктор Кашель на травах. На тому тижні зайшла купити заздалегідь і була приємно вражена, що ліки залишили демократичну цінову політику, бо шістдесят гривень за сьогодняшніми цінами це вдача.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика