Каталог статей

Головна » Статті » А » Астигматизм

Астигматизм: Види і симптоми астигматизму

Астигматизм вважається однією з найбільш часто зустрічаються причин, які призводять до падіння гостроти зору

Явище астигматизму пов'язане головним чином з аномальною формою рогівки ока або кришталика ока. При цьому труднощі становить не тільки пояснення природи захворювання, але і прогнозування подальшого його розвитку. Нерідко астигматизму супроводжують такі діагнози як міопічний астигматизм і гіперметропіческій астигматизм.

При нормальному функціонуванні кришталика рогівка ока людини має форму правильної сфери. При астигматизмі правильна форма рогівки порушується і це призводить до викривлення параметрів, що відрізняються різними значеннями в різних напрямках. Тому зображення, яке бачить око з подібним відхиленням, спотворюється і людина бачить не зовсім правильну картину. При цьому одна частина картинки має чіткі деталі, а інша частина має розмиті деталі. Так само відзначається, що очі при астигматизмі швидко стомлюються, що може викликати постійні головні болі.

Треба відзначити, що форма астигматизму, яка не впливає на гостроту зору (до 0,5 діоптрій) зустрічається у більшої частини населення планети, але ця форма не приносить небудь дискомфорт людині.

Види і симптоми астигматизму

Через виникнення розрізняють набутий і вроджений астигматизм.

Набутий астигматизм, як правило, утворюється після ушкоджень або травм ока, через які на рогівці ока з'являються грубі рубцеві зміни. Крім того, набутий астигматизм може розвинутися після невдалої операції на очах.

Що стосується вродженого астигматизму, то це явище зустрічається найчастіше в дитячому віці. При величині астигматизму, який не перевищує 0,5 діоптрій, подібна особливість зору вважається "функціональної" і звичайно не робить серйозного впливу на гостроту зору. Астигматизм такого виду називається - фізіологічний.

Якщо ж величина астигматизму перевищує 1 діоптрію, то гострота зору зазвичай значно знижується і такий розлад зору вимагає корекції за допомогою спеціальних окулярів, контактних лінз або лазера, що необхідно провести до досягнення дитини повноліття. Якщо корекцію не проводити, то згодом може розвинутися косоокість і амібліопія.

По виду астигматизм буває прямий і зворотний. У випадку прямого астигматизму, у вертикальному меридіані переломлення звичайно сильніше, ніж переломлення в горизонтальному. При зворотному - навпаки.

По змін рефракції астигматизм, може бути, простий, складний і змішаний. При простому астигматизмі нормальний зір спостерігається в одному меридіані, а так само міопія або гіперметропія в другому меридіані. При складному астигматизмі в кожному з меридіанів присутня або міопія, або гіперметропія. При змішаному астигматизмі - поєднуються міопія і гіперметропія.

За ступенем вираженості астигматизм може бути слабкою ступеня (до 3D), середнього ступеня (від 3-6D) і високого рівня (вище 6D).

Основними симптомами астигматизму є: розпливчасте і нечітке зір, не залежно від відстані, частий головний біль і постійна напруга очей, швидка стомлюваність очей, спотворення прямих ліній.



Джерело: http://астигматизм, астигматизм симптоми, астигматизм лікування
Категорія: Астигматизм | Додав: Умница (25.06.2013) W
Переглядів: 1501 | Теги: астигматизм, астигматизм лікування, астигматизм симптоми | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика