Каталог статей

Головна » Статті » А » Анемія

Анемія у дітей: симптоми, діагностика, лікування, профілактика

Анемія може бути самостійним захворюванням або ж супроводжувати інші патології. У нормі у дитини дошкільного віку концентрація гемоглобіну в одиниці об'єму крові становить 125-135 г / л. Нижньою межею норми є концентрація 110 г / л. У дітей шкільного віку межею норми є показник 120 г / л.

Анемія та її види

За насичення організму киснем відповідають червоні кров'яні тільця - еритроцити. Червоний колір їм додає гемоглобін, а за синтез гемоглобіну в організмі відповідає залізо. Брак заліза у дітей викликає залізодефіцитну анемію. Причиною анемії може бути також дефіцит міді, фолієвої кислоти, вітаміну В12.

Звичайно концентрація гемоглобіну в крові дітей падає у віці від трьох до шести місяців. У недоношеної дитини анемія може спостерігатися вже в перші тижні життя. Можна виділити наступні фактори, що сприяють виникненню дитячої анемії:

    
аномалії кровотворних функцій кісткового мозку;
    
нестача в організмі речовин, потрібних для синтезу гемоглобіну;
    
незрілість органів, що відповідають за кровотворення;
    
несприятливий вплив навколишнього середовища;
    
недоношеність дитини;
    
гельмінтози;
    
виснаження організму внаслідок частих захворювань.

Розрізняють такі види анемій:

    
анемії, що виникли внаслідок неефективної вироблення еритроцитів кістковим мозком;
    
дефіцитні анемії (вітамінодефіцитні, залізодефіцитні, медьдефіцітние, белководефіцітние, таласемія та ін);
    
постгеморрагические анемії у зв'язку з великою втратою крові;
    
спадкові та набуті гемолітичні анемії, пов'язані з надмірним руйнуванням еритроцитів;
    
анемії змішаного походження при гострих інфекціях, пухлинах, опіках, лейкозах і т.д.

У дітей найчастіше зустрічається залізодефіцитна анемія, але нерідкі і анемії гемолітичні.

 Симптоми

Часто анемії не вдається виявити будь відразу. Особливо це важко зробити у дитини грудного віку. Якщо у малюка бліда, суха шкіра, з'являються тріщини в куточках рота, спостерігаються стоматит, запор або пронос, порушується травний процес, дитина мало рухається, швидко стомлюється, стає плаксивою - то є привід насторожитися.

У дітей старшого віку залізодефіцитна анемія може викликати відставання у психічному та розумовому розвитку. Можуть спостерігатися болі в м'язах, запаморочення, енурез, зниження тонусу серцевого м'яза, підвищена сонливість або, навпаки, безсоння, тахікардія.

Діагностика

Для діагностики анемії необхідно лабораторне дослідження крові з метою визначення кількісних характеристик еритроцитів і гемоглобіну в крові. Істотними також є такі показники, як швидкість розвитку симптомів, час появи анемії, особливості перебігу вагітності мами, вроджені вади органів, схильність до анеміям у близьких родичів.

Лікування

Лікування залізодефіцитної анемії у дітей полягає у вживанні залізовмісних вітамінів і препаратів. Відзначено, що у дитини, яка знаходиться на грудному вигодовуванні, анемії виникають рідко. Годує мама повинна подбати про власне здоров'я, режимі і харчуванні, щоб зберегти лактацію, як можна довше. Залізо, що міститься в материнському молоці, найкращим чином засвоюється малюком. Якщо дитина перебуває на штучному вигодовуванні, необхідно давати йому суміші з високим вмістом заліза. Також мама повинна дотримуватися графіка введення прикорму.

Лікування анемії у дітей старшого віку також полягає в прийомі залізовмісних препаратів, які призначить лікар. Дитині необхідно забезпечити гарне різноманітне харчування, прогулянки на свіжому повітрі.

Не варто займатися самолікуванням. Дотримуйтесь вказівок і рекомендацій лікаря.

Профілактика

Профілактика анемії у дітей починається ще під час вагітності мами і полягає в дотриманні жінкою всіх рекомендацій лікаря щодо харчування та способу життя. Грудне вигодовування також є гарантом правильного розвитку дитини. Профілактика включає в себе повноцінне харчування, фізичну активність, прогулянки на свіжому повітрі, уважне ставлення батьків до здоров'я дитини.



Джерело: http://анемія, анемія у дітей, анемія симптоми, анемія лікування
Категорія: Анемія | Додав: Умница (25.06.2013) W
Переглядів: 5667 | Теги: анемія лікування, анемія у дітей, анемія симптоми, анемія | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика