Каталог статей

Головна » Статті » Б » Белі

Белі: види, особливості, лікування та профілактика

 Залежно від місця виникнення, розрізняють такі види патологічних виділень:

1. Маткові білі. З'являються при ендометритах різної етіології та при новоутвореннях тіла матки, наприклад, при міомі, поліпах, раку та ін У разі гострої ендометриту біли набувають гнійну консистенцію, а хронічного - водянисту. У пацієнток, які страждають на рак тіла матки, спочатку спостерігаються водянисті виділення, а після розпаду злоякісної пухлини вони набувають відтінку м'ясних помиїв.

2. Трубні білі. Зустрічаються досить рідко і виникають зазвичай через запалення маткових труб, яке супроводжується закриттям черевного отвору труби і звуженням маточного отвори. Гнійне або серозне вміст збирається в просвіті маткових труб (пиосальпинкс або гідросальпінкс), після чого порційно виливається в порожнину матки, а з неї - вже в піхву. Крім того, трубні білі можуть супроводжувати і рак маткової труби. Дані виділення водянисті з лимонно-жовтим відтінком, нерідко містять домішки крові.

3. Вагінальні білі. Найбільш поширений вид виділень. Можуть виникнути через посилення транссудації (тобто виходу рідкої складової крові з венул, капілярів) в просвіт піхви в результаті впливу на його слизову різних факторів, механічних, хімічних і термічних (наприклад, при спринцюванні гарячою рідиною або концентрованим розчином оцтової кислоти) . Нерідко вагінальні білі стають наслідком запалення слизової оболонки піхви, яке викликається патогенними мікроорганізмами. Конкретний характер цих виділень при кольпіті зумовлений видом збудника. Так, при трихомоніазі турбують пінисті білі, при гнійної інфекції - зеленуваті, а при пухлинах піхви - сукровичні.

4. Шийкові білі. Причина їх появ - у порушенні секреції залоз шийки матки. Вважається, що в нормі ці залози повинні продукувати на добу до 1 мл склоподібної прозорого слизу. Велика кількість таких виділень може спостерігатися при захворюваннях як загальних (при туберкульозі, проблемах ендокринної системи тощо), так і суто гінекологічних (при цервіцітах, поліпах, рубцевих змінах після розривів матки, хламідіозі, гонореї та ін.)

5. Вестибулярні білі. Виникають в результаті гіперсекреції залоз вульви.

Лікування та профілактика

Записуватися на прийом до гінеколога необхідно при появі невластивих виділень з піхви, що супроводжуються неприємним запахом і певним забарвленням. Повноцінна лабораторний діагностика допоможе визначити причину Белей і дозволить скласти індивідуальну схему терапії. У разі венеричних захворювань обстежити і лікувати необхідно обох сексуальних партнерів.

Отже, безпосередньо від Белей призначають спринцювання і сидять ванночки з в'яжучими засобами, наприклад, з настоями дубової кори, соснових гілок, розмарину, шавлії, звіробою. За наявності інфекційних захворювань прописують антибактеріальні препарати, можливе застосування вагінальних свічок. Крім лікування основної хвороби, важливо нормалізувати мікрофлору піхви. У цьому допоможуть антимікробні препарати, які повинні бути призначені тільки лікуючим гінекологом. Для ефективності цієї терапії бажано дотримуватися нескладну дієту: з раціону на час потрібно прибрати смажені, жирні та копчені страви, дріжджові хлібобулочні вироби та солодощі.

А щоб ця неприємність Вас більше не турбувала, потрібно дотримуватися всі гігієнічні заходи, регулярно навідуватися до гінеколога на профілактичні огляди і вести порядну сексуальне життя.



Джерело: http://Белі: види, особливості, лікування та профілактика
Категорія: Белі | Додав: Умница (06.07.2013) W
Переглядів: 1084 | Теги: особливості, лікування та профілактика, види, Белі | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика