Каталог статей

Головна » Статті » А » Атерома

Атерома: опис, причини, симптоми

Атерома шкіри (кіста сальної залози, «жировик») - доброякісне пухлиноподібне утворення, що виникає при закупорці проток сальних залоз

Атерома розвивається в місцях з підвищеною кількістю сальних залоз: на спині, шиї, обличчі, волосистій частині голови, в області пахвових западин і в області статевих складок. Кіста сальної залози виникає у випадках, коли порушується відтік шкірного сала і відбувається закупорювання протоки сальної залози. Цьому можуть сприяти порушення в роговому шарі дерми (відбувається потовщення епідермісу) або порушення природного слущивания мертвих ороговілих клітин.

Також виникненню атероми сприяють гормональні порушення, в результаті яких змінюється хімічний склад сального секрету (він стає більш в'язким) і послаблюється видільна функція шкіри. Іншими факторами, що провокують розвиток атероми, можуть бути професійні шкідливості, несприятлива екологічна обстановка, недотримання правил особистої гігієни, використання дезодорантів - антиперспірантів (закупорюють залози пахвових западин), а також застосування косметики, що звужує протоки сальних залоз (як правило, це гелі і лосьйони для особи, дія яких спрямована на боротьбу з прищами і чорними крапками на носі).

Атерома являє собою якийсь «мішечок» з капсулою, заповнений густий жовтуватою масою з неприємним запахом. Атерома не завдають безпосередньої шкоди для здоров'я людини і є, швидше, косметичним дефектом (особливо на обличчі), доставляючи пацієнту психологічний дискомфорт. Однак тривало існуюча атерома може нагноюватися, в цьому випадку виникає абсцес (гнійне запалення тканин), супроводжуваний сильним болем, набряком, підвищенням температури тіла. Нагноившаяся атерома найчастіше мимоволі розкривається (ні в якому разі не можна видавлювати або проколювати «жировик»), при цьому з неї виділяється нагноившейся вміст, за консистенцією схоже на сало.

Клінічні прояви захворювання

Зовні атероми виглядають як кулясте освіту, щільне по консистенції, заповнене блідо-жовтою рідиною. Атероми рухливі разом з навколишніми тканинами і мають чіткі межі. У центрі атероми іноді помітний збільшений вивідний протока сальної залози. Як правило, освіти безболісні, але іноді можуть заподіювати біль людині, особливо якщо розташовуються в місцях тертя одягом. Атероми можуть бути одиничними або множинними, розташовуватися групами (атероматоз). Розміри пухлин - від горошини до лісового горіха (іноді зустрічаються атероми розміром з невелику сливу). Атерома може залишатися маленьких розмірів протягом довгих років, а може швидко прогресувати в рості. Шкіра над атероми зазвичай не змінена, проте при приєднанні вторинної інфекції може набувати червонуватий відтінок.

Почавши свій розвиток з маленького кулястого освіти, атерома може розкритися і перетворитися на виразку. Інший варіант розвитку атероми - кулясте освіту осумковивается щільної сполучної капсулою і надалі залишається у вигляді твердої безболісної кулеподібної пухлини. У дуже рідкісних випадках атерома перероджується в злоякісне новоутворення (в рак шкіри).



Джерело: http://атерома,атерома діагностика, атерома симптоми, атерома лікування
Категорія: Атерома | Додав: Умница (25.06.2013) W
Переглядів: 1157 | Теги: атерома лікування, атерома симптоми, атерома, атерома діагностика | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика