Каталог статей

Головна » Статті » А » Астма

Астма: стадії і фази захворювання, лікування бронхіальної астми

 Розрізняють кілька стадій і фаз перебігу бронхіальної астми. Перша стадія починається нападом задухи, в результаті впливу на організм бактеріального або небактериального алергену. Такі напади виникають на тлі хронічних захворювань: бронхіту, пневмонії - в період їх загострення. У такому випадку напади задухи виникають не частіше, ніж 2-3 рази на рік і легко усуваються в результаті прийому бронхолітиків.

На другій стадії захворювання напади задухи виникають 3-4 рази на рік. При цьому напади досить тривалі і усуваються тільки в результаті ін'єкцій адреналіну, ефедрину, еуфіліну. У таких випадках напади задухи можуть виникати навіть при різних ендокринних зрушеннях, наприклад, в передменструальний синдром, в період зміни барометричного тиску повітря, в період збільшення вологості повітря та ін

У разі важкого перебігу хвороби напади виникають від 5 і більше разів на рік і супроводжуються різними загостреннями. У таких випадках у хворих між нападами задухи зберігається асматіческое "свистяче" дихання.
 


Лікування бронхіальної астми

Лікування проводиться в залежності від стадії, форми і фази перебігу хвороби. Перш за все, необхідно визначити ступінь тяжкості нападу астми. Після усунення безпосереднього нападу бронхіальної астми, слід приступити до комплексного систематичного лікування бронхіальної астми на підставі спеціальної діагностики та обстежень.

Легкий напад бронхіальної астми характеризується слабо вираженою задишкою. Ціанозу немає, пацієнт вільно може рухатися. Відзначається подовження видиху, і свистячі низькі хрипи. Усунути такий напад можливо за допомогою інгаляції 1,5% розчину алупента або новодрін. Або прийняти таблетку теофедрина, антасмана, изадрина (необхідно тримати під язиком до повного розсмоктування).

Напад бронхіальної астми середньої тяжкості характеризується більш вираженою експіраторной задишкою, блідістю і не різко вираженим ціанозом шкіри. Пацієнт не може рухатися. Спостерігається участь допоміжних м'язів в акті дихання. У такому випадку необхідно зробити ін'єкцію розчину адреналіну або внутрішньовенно ввести розчин еуфіліну. За свідченнями додають розчин глюкози, розчин строфантину К або 1 мл 0,06% розчину коргликона.

Гострий напад бронхіальної астми - характеризується задухою з утрудненим видихом, які виникають у результаті бронхоспазму, гіперсекреції бронхіальних залоз, набряку слизової оболонки бронхів. Основними ознаками важкого нападу є: різка Еспіраторная задишка, виражений ціаноз шкіри, здуття шийних вен, різке набухання надключичних ямок. У такому випадку необхідно прийняти вимушене сидяче положення, підвести плечі і проводити рідкісні дихальні рухи (10-12 рухів у хвилину). Лікування необхідно починати з підшкірної або внутрішньом'язової ін'єкції 0,1% адреналіну. Одночасно потрібно ввести внутрішньовенно 10 мл розчину еуфіліну (2,4%), і 10 мл розчину глюкози (40%). Так само показана інгаляція новодрін, еуспірана або алупента. Інгаляції необхідно проводити з періодичним вдиханням кисню.

Астматичний стан - це тяжка ядуха у пацієнта, страждає на бронхіальну астму, внаслідок дифузного порушення бронхіальної прохідності, яке неможливо усунути звичайними протиастматичними засобами протягом декількох годин. На сьогоднішній день випадки виникнення астматичного стану у хворих на бронхіальну астму почастішали. Основними ознаками виникнення астматичного стану є: різка Еспіраторная задишка, рідкісне поверхневе дихання, вологість шкіри, виражений ціаноз шкіри, здуття шийних вен, різке набухання надключичних ямок.

Пацієнт в астматичному стані підлягає терміновій госпіталізації в реанімаційне відділення. Рекомендується призначити застосування еуфіліну внутрішньовенно, глюкозу з додаванням серцевих глікозидів (строфантин), глюкокортикоїдів (преднізолон). При вираженій серцевій недостатності і набряках гомілки в суміш необхідно додати лазикс (фуросемід). Астматичні станом завжди супроводжує дихальна недостатність, тому слід пацієнту періодично застосовувати інгаляцію кисню. Після усунення астматичного стану необхідно перейти до планового і комплексного лікування бронхіальної астми у пацієнта.

Ускладнення бронхіальної астми пов'язані із запальними захворюваннями органів дихання, супроводжуючих астму. Так як, найчастіше, напад супроводжується вираженим розширенням легень. На початкових стадіях захворювання бронхіальною астмою дане розширення легенів зникає.

Проте в результаті повторних загострень захворювання або в результаті прогресування бронхіту і пневмонії вдруге розвивається хронічна обструктивна емфізема легенів, тільки вже незворотного характеру. Це призводить до негативних наслідків у вигляді гіпоксії і гіпертрофії правого шлуночка серця, внаслідок чого розвивається декомпенсированное легеневе серце.



Джерело: http://Астма бронхіальна у дітей, астма причини, астма симптоми, астма лікування
Категорія: Астма | Додав: Умница (25.06.2013) W
Переглядів: 1787 | Теги: астма лікування, астма симптоми, Астма бронхіальна у дітей, астма причини | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика