Каталог статей

Головна » Статті » А » Астигматизм

Астигматизм: лікування

 Сучасна офтальмологія пропонує кілька способів ефективної корекції астигматизму: за допомогою окулярів, за допомогою спеціальних контактних лінз, а так само за допомогою лазерної корекції. При цьому, як і будь-яка процедура, ці методи мають свої обмеження, а так само позитивні і негативні сторони.

Корекція за допомогою окулярів пов'язана з постійним носінням окулярів з циліндричною формою лінз, які досить складні у виготовленні і зазвичай підбираються індивідуально для кожного пацієнта. Попередньо необхідно проведення діагностики зорового апарату, яка необхідна для визначення даних, необхідних для виготовлення окулярів.

Якщо у пацієнта високий ступінь астигматизму, то при корекції за допомогою окулярів у нього можуть виникати неприємні симптоми: запаморочення, різь в очах і навіть постійні головні болі. При виникненні будь-якого з цих симптомів необхідно в найкоротші терміни проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем. Адже окуляри при астигматизмі пацієнт може ні один раз змінити, що необхідно для того, щоб підібрати максимально зручний і ефективний варіант очок.

Корекція астигматизму за допомогою контактних лінз в наш час теж досить популярний метод. При цьому використовуються контактні лінзи, які зараз зазвичай виготовляються у формі тора. Такі лінзи набагато зручніше, ніж більш жорсткі лінзи, які виготовлялися раніше, і їх носіння надавало негативний вплив на рогівку ока.

Тим не менш, вилікувати астигматизм за допомогою окулярів і лінз неможливо. Ці методи можуть тільки тимчасово покращити гостроту зору і уповільнити розвиток цього захворювання. Повністю вилікувати астигматизм можна тільки за допомогою операції на очі. Крім того, яким би засобом корекції астигматизму не користувався пацієнт, він обов'язково час від часу повинен спостерігатися у лікаря, що необхідно для того, щоб при певній клінічній картині захворювання вчасно замінити коригувальні засіб.

Існує кілька видів операцій, що дозволяють змінити заломлення при астигматизмі. Це такі методи, як: фоторефракціонная кератектомія (ФРК); радіальна кератотомія (РКТ); лазерний кератомилез (Ласіков); термокератокоагуляція (ТКК), видалення прозорого кришталика, імплантація позитивної чи негативної ІОЛ та ін

Найефективнішим методом лікування астигматизму сьогодні вважається лазерна операція, яка зазвичай проводиться за допомогою приладу мікрокератома. Лікування за допомогою лазера є найменш небезпечним для пацієнта і, як правило, проводиться з допомогою місцевої анестезії крапельного типу. Під час операції за допомогою лазерного променя верхній шар рогівки відділяється, і частина внутрішнього шару випалюється, після цього верхній шар рогівки повертається на місце за допомогою колагену, що виробляється природним шляхом.

Треба відзначити, що дана операція не вимагає накладення швів, тому що тканини епітелію здатні відновлюватися самостійно.

Лазерний кератомилез (Ласіков)

Такий вид корекції зору, як LASIK в даний час користується великою популярністю. Це пов'язано з тим, що він має мінімальний реабілітаційний період, а так само дає швидкий результат. Так, після операції зір, як правило, повністю відновлюється буквально протягом кількох годин.

Фоторефрактивная кератектомія

Під час проведення цього методу рефракційної хірургії за допомогою лазера випаровується на потрібну глибину тканина рогівки, при цьому хірург постійно через мікроскоп спостерігає за процесом. Глибина, яку повинен випарувати лазер заздалегідь розраховується за допомогою комп'ютера. Метою цього методу є додання центральній зоні рогівки найбільш плоскої форми, що необхідно для того, щоб промені світла могли сфокусуватися на сітківці. Зазначимо, що ФРК поступово йде в минуле і витісняється більш досконалими методами лікування астигматизму.

Радіальна кератотомія

При проведенні цієї операції на периферичної частини рогівки наноситься 4-12 надрізів, в результаті яких рогівка в центральній своїй частині стає більш плоскою. Це дає можливість коригувати астигматизм, і коригувати міопію до -6 діоптрій. Даний метод не отримував широке поширення, поки не були отримані хороші результати. Після чого радіальну кератотомію стали використовувати багато хірурги і метод став користуватися великою популярністю. Так само потрібно відзначити, що даний метод має низьку вартість у порівнянні з більш сучасними лазерними методами лікування, і вона до цих пір проводиться в деяких спеціалізованих клініках. До основних недоліків цього методу відноситься обмеження фізичних і зорових навантажень, а так само тривалий період відновлення, який нерідко супроводжується больовим синдромом. Коли радіальна кератотомія була визнана успішним методом лікування, то це знову підняло інтерес до рефракційної хірургії і послужило поштовхом до розвитку різних видів цього виду лікування.

Варто сказати, що лікування даного захворювання не варто відкладати в довгий ящик. Так ви зможете зберегти гостроту свого зору на довгі роки. Запущені форма захворювання пов'язані з розвитком набагато більш небезпечного захворювання, а саме косоокості. Це може значно знизити гостроту зору. При будь-якій стадії астигматизму пацієнт може відчувати різі в очах і головні болі.

Найпершою профілактичною мірою патології є виявлення астигматизму на ранній стадії. Якщо в сім'ї є діти, які схильні до цього захворювання, то потрібно бути особливо уважними. Зокрема варто, періодично починаючи з двомісячного віку, показувати дитину офтальмолога. Діти, у яких вже є цей дефект, повинні показуватися лікареві кожні півроку і виконувати всі його рекомендації.



Джерело: http://астигматизм, астигматизм симптоми, астигматизм лікування
Категорія: Астигматизм | Додав: Умница (25.06.2013) W
Переглядів: 942 | Теги: астигматизм, астигматизм лікування, астигматизм симптоми | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика