Каталог статей

Головна » Статті » А » Аритмія

Аритмія: разновиди та симптоми

 

Види аритмії

Класифікація аритмій має два головних вектора. Залежно від того, яка саме серцева функція порушена, розрізняють зміни до автоматизмі, збудливості і провідності. Крім того, розрізняють аритмію синусовую, передсердно і шлуночкову - залежно від відділу серця, в якому виникають порушення.

До аритмії, що супроводжується порушеннями автоматизму, відносяться:

1. Синусова тахікардія. При ній частота серцевих скорочень збільшується до більше 90 ударів на хвилину. Фізіологічним явищем вважається прискорений ритм, пов'язаний з хвилюванням чи фізичними навантаженнями. Якщо ж таке серцебиття з'являється у спокої, то це вже прояв патологічного стану.

2. Синусова брадикардія. Це уражень серцевого ритму до 30-50 ударів на хвилину. Даний діагноз часто ставлять спортсменам, у яких через регулярних тренувань може змінитися енергетичний обмін і режим кровообігу.

3. Синусова аритмія. Періодичне почастішання і уражень серцевого ритму, при якому частота скорочень не виходить за рамки норми, тобто 60-90 ударів на хвилину.

4. Синдром слабкості синусового вузла. Синусовий вузол виконує функцію водія серцевого ритму. Його ослаблення виникає під впливом багатьох факторів: різні серцеві захворювання (від гострого інфаркту міокарда до кардіоміопатії), гормонально-обмінні порушення, передозування препаратами (бета-блокаторами, серцевими глікозидами).

Аритмії, які проявляються змінами в збудливості, включають:

1. Екстрасистолію - найбільш частий вид аритмії, який характеризується передчасним скороченням екстрасистола, тобто серцевого м'яза, що виникає як результат гетеротопного збудження міокарда. Такі зміни в серцевому ритмі діагностують приблизно у 70% пацієнтів, причому найчастіше це люди, які не скаржаться на здоров'я. Крім того, дане захворювання зустрічається майже у 90% осіб, яким за 50.

Для здорового організму допускається не більше 200 позачергових серцевих скорочень на добу. Екстрасистолія носить функціональний характер, якщо проявляється на тлі гарного самопочуття при шкідливих звичках або стресах, і є патологією, коли розвивається на тлі серцевих захворювань.

2. Пароксизмальну тахікардію - це раптово починається і так само несподівано закінчується напад почастішання скорочень серця, при якому зазвичай залишається нормальний серцевий ритм.

Щодо порушень провідності розрізняють такі види аритмії:

1. Синдром WPW (збільшення провідності) - це один з типів перезбудження шлуночків.

2. Блокади (зменшення провідності).

3. Тріпотіння / мерехтіння шлуночків і тріпотіння / мерехтіння передсердь (змішані порушення провідності).

Симптоми

Коли серце працює відмінно, людина не відчуває його биття і не сприймає його ритм. А при даному захворюванні починають турбувати явні перебої: різке хаотичне серцебиття або завмирання серця. Багато людей спостерігаючи ці симптоми допускають небезпечну помилку - звикають з таким станом і не звертаються до фахівця. А наслідки затяжної аритмії можуть бути найсерйознішими, наприклад, утворення тромбів.

Якщо серце вже не здатне перекачати необхідну кількість крові, то аритмія виявляється більш складними симптомами. У пацієнта з'являється задишка, запаморочення, відчуття втоми і навіть непритомність. Деяких турбують набряки на ногах, біль у правому підребер'ї і напади серцевої астми. У такій ситуації потрібно бити тривогу і негайно йти до лікаря.

 



Джерело: http://аритмія, аритмія симптоми, аритмія причини, аритмія лікування
Категорія: Аритмія | Додав: Умница (25.06.2013) W
Переглядів: 562 | Теги: аритмія, аритмія лікування, аритмія симптоми, аритмія причини | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика