Каталог статей

Головна » Статті » А » Анорексія

Анорексія: загальні відомості

Під анорексією в медичному середовищі найчастіше мається на увазі нервова різновид цього патологічного стану організму, синдром, пов'язаний з різким ослабленням почуття голоду через наполегливої ​​прагнення схуднути шляхом надмірного обмеження прийому їжі


      
Анорексія часто поєднується з булімією - обжерливістю. Так відбувається, коли людина свідомо відмовляється від їжі - ідея придбання ідеальної фігури, що сформувалася в його мозку, вступає у внутрішній конфлікт з організмом, що вимагає енергію і поживні речовини для свого нормального функціонування. Але хворий продовжує упиратися і лише іноді зривається, часом поїдаючи за раз дуже велику порцію. Але і в таких випадках аноректіков завжди знайде вихід - в хід йдуть сечогінні та проносні засоби або провокування блювання.

Нервової анорексії більшою мірою схильні жінки, але зустрічається даний синдром і у сильної статі. Причому, чим сильніше він виражений, тим більше ймовірність іншого, більш серйозного психіатричного захворювання, прикритого відмовою від вживання їжі: шизофренії, депресії і кататонії. Іноді відмова від їжі виникає під впливом маячних ідей, наприклад, боязні отруєння або сприйняття продуктів як неїстівних речей, одухотворених створінь. Лікування таких пацієнтів може займати роки і навіть десятиліття, оскільки порушення в більшості випадків носять прогресуючий і стійкий характер, зачіпаючи центральний і головний апарат управління нашим тілом і свідомістю - мозок.

Трохи краще виглядає картина анорексії у підлітків і молоденьких дівчат - у групи людей з ще не сформованої психікою, легко навіюваних і йдуть «в ногу з часом», а все сучасне для них означає модне. Ми живемо у світі, де зовнішність відіграє величезну роль. У Середньовіччі дівчат перетягували тугими корсетами, не тільки заважають нормально дихати, а й здавлюють внутрішні органи, порушують їх кровопостачання. І це була данина моді. Що ж бачить молодь у наші дні, включаючи телевізор, переглядаючи глянцеві журнали або відео в Інтернеті, зняте на найпрестижніших модельних показах? Вони бачать, як по подіуму крокують манекенниці, лише злегка нагадують жінок: без форм, без посмішки, без рум'янцю. Та й звідки взятися здоровому рум'янцю на виснажених запалих щоках. Хіба що з невеликої округлої баночки з написом «рум'яна». Саме це стало еталоном краси, а стандарт 90-60-90 настільки міцно засів в юному свідомості, що розрив на одиницю в меншу або більшу сторону вважається або величезним гідністю, або «смерті подібним» недоліком. У гонитві за стрункою фігурою дівчата готові буквально на все: від прийому препаратів, що пригнічують апетит до надмірних фізичних навантажень. Зазвичай шлях до «красі» починається з банальної дієти, що не представляє особливої ​​загрози для здоров'я, але, одного разу зробивши крок цією второваною стежкою, багато хто вже не можуть зупинитися, знову і знову гвалтуючи своє тіло. Адже проблема криється не в стільки фізичних показниках, скільки «в голові» - хвороба зароджується в думках, а закінчується в палаті на лікарняному ліжку.

Відповідно до думки психофизиолога В. Ротенберга, головний спонукальний мотив до відмови від їжі - боротьба з перешкодами, що виникають у всіх сферах життєвого шляху кожного підлітка. Боротьба - самоствердження, а капітуляція, відступ від боротьби - слабкість і ущербність. Таким чином, при анорексії виклик дівчатам кидає їх власний апетит і ті, хто змушує їх нормально харчуватися. І вони починають боротися і сам процес при цьому, як правило, важливіше результату. Особливу значимість перемоги на даному терені надають програші в інших сферах життя - неможливість послухатися батьків, затриматися допізна на дискотеці та інше. Анорексія - процес щоденного подолання і він сприяє відновленню самооцінки підлітка, втраченої в результаті попередніх капітуляцій. При анорексії кожний не з'їдений шматок - перемога і, ніж у більш напруженому опорі вона здобута, тим вона цінніша. Такі пацієнтки не можуть самостійно повернутися до нормального харчового поведінки через страх втрати контролю, страху втрати виклику, що роблять їх життя повноцінним.



Джерело: http://анорексія, анорексія симптоми, анорексія лікування
Категорія: Анорексія | Додав: Умница (25.06.2013) W
Переглядів: 583 | Теги: анорексія симптоми, анорексія, анорексія лікування | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика