Каталог статей

Головна » Статті » А » Анорексія

Анорексія: причини виникнення, класифікація, діагностика

Вчені виділяють цілий ряд факторів, що привертають до виникнення анорексії:

1. Спадковість - певний тип особистості, схильність до дисфункції нейромедіаторів, головним чином серотоніну, норадреналіну і дофаміну, в головному мозку (вони регулюють харчову поведінку) і психічним розладам (встановлено зв'язок з хромосомою 1р34 і геном мозкового нейротрофічного фактора). Але однією генетичної уразливості недостатньо для розвитку захворювання. Необхідно ще й несприятливий вплив зовнішнього середовища - стрес, неправильна дієта і т.п. Значно підвищується ризик розвитку патології при наявності близьких родичів, що страждають ожирінням або анорексією.

2. Біологічні фактори: надмірна маса тіла (клінічно діагностована), раннє настання менструацій, недолік мікроелемента цинку в організмі.

3. Психологічні чинники - вплив сім'ї, масової культури, внутрішні конфлікти.

4. Віковий фактор - підлітки, юнаки й дівчата з точки зору психологів найбільш уразливі для анорексії, причому, в останні десятиліття відзначається динаміка до «омолодження» хвороби. Маніфестація (перший прояв) анорексії зустрічається вже у дівчаток 10-12 років.

Класифікація

З причин виникнення виділяють анорексію:

    
нервову (усвідомлена відмова від їжі без видимих ​​причин);
    
первинну (при злоякісних пухлинах, неврологічних захворюваннях, гормональної дисфункції);
    
психічну (при психіатричних захворюваннях);
    
лікарську (при прийомі аноректіков центральної дії, наприклад, сибутраміну (Линдакса, Редуксин), психостимуляторів (амфетаміни), антидепресантів);
    
соматичну (при багатьох соматичних хворобах, наприклад, виразці шлунка, холециститі, панкреатиті і т.д.).

Клінічна картина і діагностика

Дуже важливо вчасно помітити ознаки анорексії у близької вам людини і, поки хвороба не зайшла занадто далеко, вжити заходів. На початкових стадіях розвитку синдрому анорексії можна обійтися «малою кров'ю»: психотерапією або навіть простий роз'яснювальної бесідою із психологом. Якщо ви помітили такі симптоми як раптово виникла зацікавленість у кулінарній області, що виражається в приготуванні розкішних трапез для друзів і родичів без участі самого кухаря в поглинанні ласощів, інтерес до дієт і бажання стати вегетаріанцем, надмірні заняття спортом і довгі відвідування ванної, ейфорію, змінну сумом і дратівливістю, часті розмови про власну повноті і страху погладшати, порушення харчування (приймає їжу маленькими порціями і стоячи), розлад сну, то вам слід тактовно з'ясувати, чи розуміє сама людина свою проблему. Чи розуміє вона, що її вага знаходиться в межах норми і худнути їй зовсім необов'язково? Якщо ні - звертайтеся за допомогою до психолога. Особливо при такому вислові: «Мій зріст 170 см, вага 50 кг - хочу важити 40». Аноректики завжди неадекватно оцінюють свою вагу і обсяги, дивлячись у дзеркало, виснажена дівчина бачить лише повноту.

Якщо ви перебуваєте з хворої в досить близьких стосунках, то спробуйте розпитати її про фізичне самопочуття. При анорексії спостерігаються проблеми з менструальним циклом, зокрема альгодисменорея - дуже хворобливі і нерегулярні місячні, м'язові спазми і болі, постійна слабкість, рідкісне і неритмічне серцебиття.



Джерело: http://анорексія, анорексія симптоми, анорексія лікування
Категорія: Анорексія | Додав: Умница (25.06.2013) W
Переглядів: 889 | Теги: анорексія симптоми, анорексія, анорексія лікування | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика