Каталог статей

Головна » Статті » А » Ангіна

Ангіна: різновиди, симптоми, діагностика


Різновиди

За перебігом розрізняють гострий і хронічний тонзиліт, а по морфологічних змін піднебінних мигдаликів ангіна поділяється на:


1. фолікулярну;

2. лакунарну;

3. катаральну;

4. герпетичну;

5. фибринозную;

6. виразково-некротичну;

7. флегмонозну;

8. змішану.

За типом збудника ангіна буває бактеріальної (при ураженні стрептококом, стафілококом, при скарлатині, дифтерії, туляремії), грибкової та вірусної (при герпесі, інфекційному мононуклеозі, кору). Також виділяють групу неінфекційних ангін, що виникають при алергії, раку крові (лейкозі) і агранулоцитозе (хвороби крові).

Симптоми ангіни

Гострий тонзиліт починається з раптового підвищення температури тіла (варіює від 37,1 до 41 ° С), болі в горлі, що підсилюється при ковтанні і розмові, різкої слабості, збільшення шийних лімфовузлів, що стають болючими при обмацуванні, і головного болю.

Найлегша форма ангіни - катаральна. Хвороба триває не більше 5 днів і для неї характерна субфебрильна температура і помірний біль при ковтанні. При огляді видно набряклі червоні мигдалини з білявими плівками слизисто-гнійного нальоту.

При фолікулярної і лакунарній ангіні всі симптоми різко виражені, температура досягає максимальних цифр, а у дітей додатково приєднується блювота, пронос, затьмарення свідомості, запаморочення, посмикування і напругу в м'язах. Мигдалини сильно збільшуються, червоніють і покриваються гнійними пробками і нальотом.

Для герпетичної ангіни специфічною ознакою є поява на стінках глотки, піднебінних дужках, м'якому небі і мигдалинах червонуватих бульбашок, полопані на 3-4 день захворювання і тоді слизова знову набуває нормальний вигляд.

Фібринозна ангіна спостерігається при дифтерії, коли щільний білий наліт покриває мигдалики і при його видаленні оголюється кровоточива поверхню. Це важке захворювання супроводжується сильним набряком шиї, апатією, найсильнішої слабкістю, а за відсутності адекватного лікування воно ускладнюється ураженням мозку і серця і, в кінцевому підсумку, може наступити смерть.

Виразково-некротична ангіна проявляється омертвінням частини однієї мигдалини з утворенням виразки. У хворого з'являється гнильний запах з рота, порушення ковтання і підвищення слиновиділення. Температура зазвичай залишається в межах фізіологічної норми. Тривалість захворювання - від 3 тижнів до місяця.

Таке рідкісне явище як флегмонозна ангіна пов'язана з гнійним розплавленням частини мигдалини на одній стороні - вона набуває яскраво-червоний колір, збільшується в розмірах і має напружену поверхню за рахунок наявності гною. Розвивається тризм (спазм) жувальних м'язів, змушений нахил голови на здорову сторону, температура досягає 40 ° С і наростає інтоксикація.

Діагностика


При хронічному тонзиліті діагноз іноді підтверджують за допомогою додаткових методів обстеження:

    
Взяття мазка з поверхні мигдалин і його мікробіологічне дослідження для визначення виду збудника;
    
Розгорнутий загальний аналіз крові;
    
Іммунограмма.



Джерело: http://ангіна і вагітність, ангіна, ангіна симптоми
Категорія: Ангіна | Додав: Умница (25.06.2013) W
Переглядів: 1592 | Теги: ангіна, ангіна симптоми, ангіна і вагітність | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика