Каталог статей

Головна » Статті » А » Ангіна

Ангіна і вагітність: види, симптоми, лікування, профілактика

Далеко не кожне захворювання горла є ангіною. Підтвердити діагноз повинен лікар-інфекціоніст або ЛОР-лікар. Хворіють на ангіну найчастіше люди молодого віку. У дітей грудного віку, а також у людей старше 40 років ангіна зустрічається рідко. При появі перших ознак захворювання вагітна жінка повинна обов'язково звернутися до лікаря. Ні вона, ні члени її сім'ї не повинні покладатися на свій досвід і знання, як в діагностуванні, так і в лікуванні цієї хвороби.

Ангіна та її види

Ангіна - це бактеріальне захворювання, при якому відбувається запалення лимфаденоидной тканини глотки. Виникнення хвороби часто провокується загальним переохолодженням організму, а також охолодженням ніг. Інфікування відбувається і повітряно-крапельним шляхом при близькому контакті з хворим. Заразитися ангіною можна через продукти харчування, предмети побуту, брудні руки. Спровокувати захворювання можуть каріозні зуби, гнійні захворювання навколоносових пазух і носа. Інкубаційний період ангіни триває від декількох годин до двох діб.

Можна виділити наступні види захворювання:

    
Катаральна
    
Фолікулярна
    
Лакунарна
    
Флегмонозна

Останній вид ангіни представляє собою ускладнення після попередніх видів ангін або ж тонзиліти і найчастіше виникає у хворого, який переніс гостру форму ангіни і вже видужуючого. Симптоми флегмонозно ангіни більш яскраво виражені, біль іррадіює у вухо, хворий з працею відкриває рот.

Симптоми

Захворювання починається гостро, з ознобу, болю в суглобах, головного болю. Незначний біль у горлі швидко наростає, стає болісною. Хворий часто не може ковтати не лише їжу, а й слину. Температура тіла підвищується до 38-40 градусів. Ковтка хворого стає червоним, мигдалини збільшуються, на них може з'явитися гнійний наліт. Збільшуються і стають болючими і лімфатичні вузли. У цілому період хвороби триває зазвичай близько тижня і при правильному лікуванні закінчується одужанням.

При запізнілому або неправильному лікуванні може відбутися поширення інфекції по кровоносних судинах і виникнути ускладнення у вигляді гаймориту, гнійного отиту, можуть розвинутися ураження нирок, серця, ревматизм, артрити і поліартрити.

Діагностика

Постановка остаточного діагнозу проводиться на підставі скарг хворої, симптомів, огляду та опитування пацієнтки. Проводиться також мікробіологічний аналіз матеріалу, взятого з мигдалин.

Лікування

Дія багатьох лікарських засобів на плід не вивчена, тому медикаментозне лікування слід проводити дуже акуратно, тільки під контролем лікаря. Найефективніший спосіб лікування ангіни - це антибіотики. Серед сучасних лікарських засобів є чимало таких, які можна застосовувати при вагітності, але призначити їх повинен лікар. Самолікування в жодному разі неприпустимо. Крім антибіотиків зазвичай призначають полоскання горла трав'яними відварами (шавлії, ромашки і т.д.), розчинами антисептиків (хлоргексін, мірамістин). Полоскати гордо слід не менше 3-4 разів на день. Хворі на ангіну показано рясне пиття, але не кисле, так як кисле середовище дратує горло. Кращим питвом є теплою (не гарячою) молоко, трав'яні чаї.

Для зниження температури можна скористатися народними засобами: відваром липи, обтираннями водою з оцтом та іншими. Вагітній жінці не потрібно забувати і про харчування. Незважаючи на те, що апетит при хвороби зазвичай відсутня, є потрібно обов'язково, так як енергія потрібна і майбутній матусі, і дитині.

Профілактика

Вагітні жінки повинні уникати контакту з хворими людьми. Якщо хворий з'явився в сім'ї, потрібно обмежити з ним спілкування, не їсти з одного посуду, носити маску. Необхідно відвідати для профілактичних оглядів стоматолога та ЛОР-лікаря, щоб вилікувати вже наявні осередки інфекції. Вагітній жінці слід одягатися по погоді і уникати переохолодження.



Джерело: http://ангіна і вагітність, ангіна, ангіна симптоми
Категорія: Ангіна | Додав: Умница (25.06.2013) W
Переглядів: 946 | Теги: ангіна, ангіна симптоми, ангіна і вагітність | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика