Каталог статей

Головна » Статті » А » Аменорея

Аменорея: загальні відомості, класифікація

Аменореєю називається розлад, при якому у жінки відсутні менструації протягом шести і більше місяців. Аменорея не є самостійним діагнозом, а скоріше служить симптомом гінекологічних, ендокринних або неврологічних захворювань.

Відсутність менструацій є нормальним фізіологічним станом під час вагітності та в період лактації, до моменту статевого дозрівання (до 13-15 років) і після менопаузи (після 45-50 років). У всіх інших випадках аменорея є патологією. Патологічна аменорея - це тривожна ознака, що свідчить про наявність якого-небудь захворювання або функціонального порушення в жіночому організмі. Вона може з'явитися ще в підлітковому віці, коли менструацій не було ніколи або у дорослої жінки c вже усталеним регулярним циклом.

Аменорея може носити істинний і помилковий характер. При істинної аменореї в яєчниках і матці жінки відсутні циклічні процеси у зв'язку з недостатністю статевих гормонів. При помилковою аменореї спостерігаються необхідні циклічні процеси в яєчниках і матці, відбувається овуляція (яйцеклітина дозріває), однак менструальних виділень не спостерігається через будь-яких механічних перешкод і анатомічних вад розвитку статевих органів (суцільна дівоча пліва, зрощування стінок піхви, заростання маточного зіва з- за рубцевих змін).

Класифікація

Розрізняють первинну і вторинну аменорею. Первинна аменорея - це повна відсутність менструацій протягом усього життя. Тобто коли в підлітковому віці були відсутні ознаки статевого дозрівання або ж ознаки статевого дозрівання були (збільшення молочних залоз і ріст волосся в пахвових западинах і в області статевих органів), однак менструальні виділення так і не почалися. Вторинна аменорея спостерігається у жінок, у яких раніше був нормальний менструальний цикл, але з яких-небудь причин збився і виділення припинилися більш, ніж на півроку.

Причинами первинної аменореї можуть бути проблеми з статевими органами: синдром Тернера (хромосомна хвороба, що супроводжується статевим інфантилізмом), синдром тестикулярної фемінізації (хромосомна мутація, при якій жіночі зовнішні ознаки поєднуються з чоловічим гонадним підлогою; статеві органи таких жінок недорозвинені - відсутня матка), аномалії у розвитку яєчників. Крім цього, менструації можуть бути відсутні через порушення роботи деяких відділів головного мозку (гіпофіза і гіпоталамуса), відповідальних за вироблення гормонів, що впливають на репродуктивну функцію. Менструації можуть не починайте у дівчат зважаючи на їх астенічної статури, сильної худорлявості, фізичного виснаження, психічних розладів і нервово-емоційного перенапруження. Так, модне останнім часом прагнення дівчаток-підлітків до «модельної» худорбі призводить до анорексії і відсутності менструацій.

Вторинна аменорея зустрічається у 10% жінок віку 17-45 років. Факторів, в результаті яких виникає вторинна аменорея, дуже багато: стресові ситуації і неврози, різка втрата ваги на тлі жорстких дієт, важкі фізичні навантаження (відсутністю менструацій часто страждають професійні спортсменки), припинення прийому пероральних контрацептивів, хронічне отруєння морфієм, ртуттю або свинцем.

Вторинна аменорея може виникати на тлі цукрового діабету, а також в результаті нестачі або надлишку гормонів щитовидної залози (при гіпо-та гіпертиреозі) і неправильної секреції гормонів надниркових залоз. Деякі захворювання яєчників (полікістоз, пухлини, синдром виснажених яєчників і ін), пов'язані з ендокринними порушеннями, викликають збій і припинення менструального циклу.

Часто причиною вторинної аменореї стає придбана доброякісна пухлина гіпофіза - пролактинома, що сприяє підвищенню гормону-пролактину в крові і придушенню менструацій. Іноді аменорея може виникати при прийомі деяких лікарських засобів, таких як глюкокортикоїди (стероїдні гормони, синтезовані залозами), даназол (синтетичний андроген - чоловічий статевий гормон, який у жінок пригнічує активність яєчників), хіміотерапевтичні препарати.



Джерело: http://аменорея,аменорея симптоми, аменорея лікування
Категорія: Аменорея | Додав: Умница (24.06.2013) W
Переглядів: 1073 | Теги: аменорея лікування, аменорея, аменорея симптоми | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика