Каталог статей

Головна » Статті » А » Аменорея

Аменорея: симптоми, діагностика

Симптоми

Основними і постійними симптомами
аменореї є відсутність менструацій, порушення репродуктивної функції і безпліддя.
Всі інші симптоми - більш специфічні і залежать від певного виду аменореї і причин, що її викликають. Так, при помилковій аменореї, причиною якої є анатомічні порушення, менструальна кров скупчується в матці і не може витікати назовні - в результаті виникають переймоподібні болі в низу живота в передбачувані дні менструації, які тривають 1-2 дні.

Паралельно з цим можливий головний біль, нудота і набухання молочних залоз. Якщо аменорея викликана пухлинами гіпофіза, то до основних симптомів додаються галакторея (процес закінчення молока з грудей, не пов'язаний з годуванням немовляти), психо-емоційна неврівноваженість, дратівливість, головний біль.

При первинній аменореї c генетичними аномаліями спостерігається недорозвиненість статевих органів. Такі дівчатка, як правило, мають непропорційне статура: високий зріст, довгі ноги і руки, короткий тулуб. При вторинній аменореї, викликаної ендокринними порушеннями, ще у молодих жінок можливе передчасне поява «клімактеричних симптомів»: припливів, підвищеного потовиділення, задухи, слабкості, болю в серці.

Якщо аменорея викликана полікістозних яєчників, то такі жінки, як правило, страждають надмірною вагою, підвищеним оволосінням тіла та обличчя, висипом вугрів і жирною шкірою, а також мають підвищений рівень інсуліну в крові.

Діагностика захворювання

Діагностика аменореї включає огляд гінекологом і виключення вагітності. Якщо вагітності немає, то проводять ультразвукове дослідження органів малого тазу, аналіз крові на ряд гормонів (ФCГ, ЛГ, E2, пролактин) і на гормони щитовидної залози (ТТГ, Т3, Т4). При полікістозі визначають рівень вільного тестостерону, а також проводять тест на толерантність до глюкози.

При підозрах на пухлину гіпофізу показана консультація невролога, рентген черепа і комп'ютерна (або магнітно-рeзонансная) томографія головного мозку. У деяких випадках при ендокринних порушеннях функції яєчників проводять гормональні проби з гестагенами і естрогенами. При підозрах на полікістоз яєчників проводять лапароскопічне дослідження.



Джерело: http://аменорея,аменорея симптоми, аменорея лікування
Категорія: Аменорея | Додав: Умница (24.06.2013) W
Переглядів: 603 | Теги: аменорея лікування, аменорея, аменорея симптоми | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика