Каталог статей

Головна » Статті » А » Амебіаз

Амебіаз: загальне поняття, види, симптоми, стадії

Амебіаз - протозойне інфекційне захворювання, що характеризується виникненням виразкових поразок в області товстої кишки. Амебіаз, симптоми якого полягають зокрема в освіті абсцесів в різних органах, схильний до затяжної і хронічній формі перебігу. Зазначимо, що захворювання є ендемічним, відповідно, для нього характерне зосередження в конкретно визначеній місцевості, поширення відбувається в тих областях, для яких характерний жаркий клімат.

Загальний опис

Збудником амебіазу є гістологічна або ж дизентерійна амеба, середовищем існування для якої є товста кишка. Примітно, що крім даного типу амеби в цій області нерідко виявляються також і непатогенного типу амеби.

Життєвий цикл гістологічної амеби включає в себе вегетативну (або трофозоїт), а також цистного стадії. Дизентерійна амеба, на відміну від іншого типу амеб, у своєму життєвому циклі своєму розпорядженні чотири формами вегетативної стадії. До них відносяться тканинна форма, E. histolytica magna, Просвічуюча форма і форма предцістная. Розглянемо коротко кожну з них.
Основні стадії амеб при амебіазі

    Тканинна форма. Розміри тут становлять до 25мкм. Виявлення тканинної форми амеби відбувається виключно у разі гострого амебіазу, причому в самій ураженої тканини. Екскременти дозволяють виявити тканинну амебу вкрай рідко.

    E. histolytica magna. Дана форма характеризується можливістю амеби до фагоцитозу еритроцитів і виділенням ферментів, при цьому за рахунок проникнення її в слизову і підслизову кишки виникає некроз і утворюються виразки. Велика вегетативна форма в розмірах може досягати близько 20-40мкм, в русі відбувається їх витягування до 80мкм. Виявлення великої вегетативної форми можливо в фекаліях, що зокрема відбувається при гострому перебігу амебіазу.

    Просвітна форма. Амеба в цьому випадку є комменсалом, тобто, таким організмом, який підтримує тісний взаємозв'язок з іншими організмами, відмінними нього, причому користь чи шкода в цьому випадку не характеризують його існування. Виявлення просветной форми амеби відбувається у тих осіб, які перенесли гострий амебіаз, а також у тих осіб, у яких амебіаз є хронічним діагнозом при актуальною рецидивуючої його формі. Крім цього, виявлення даної форми також відбувається і при виділенні амеб у безсимптомному вигляді. Відмінність від тканинних амеб аналізованої форми полягає в млявості рухів. Розміри становлять близько до 25мкм.

    Предціста (предцістная форма). Ця форма є перехідною для гістологічної амеби, тобто, передує переходу від стадії просветной до стадії цисти. Розміри її складають близько 10-18мкм, поділ на ендоплазму і ектоплазму при розгляді характеризується незначністю. Амеби в стадії E. histolytica magna і в стадії просветной в умовах зовнішнього середовища швидко гинуть.

    Цисти. Представляють собою покояться стадію у розвитку амеби, яка забезпечує собою можливість збереження у зовнішньому середовищі її виду. Виявлення цисти відбувається у випорожненнях як реконвалесцентів (хворих, що знаходяться у стадії одужання), так і у цістоносітелей.

Симптоми

Амебна дизентерія або ж дизентерійний амебний коліт, є основною і при цьому найбільш частою формою клінічного прояву кишкового амебіазу. Перебіг її може бути гострим або хронічним, форми - важка, середньотяжкий або легка.

Тривалість інкубаційного періоду становить близько однієї-двох тижнів, одночасно з цим можливо перебіг захворювання до 4 і більше місяців. Основні прояви полягають в особливостях стільця, який характеризується власною прискореним. Так, для початкового періоду характерно його почастішання в межах 4-6 раз / сут., При одночасній його рясності і домішки у вигляді слизу. Далі почастішання може досягати 10-20 разів / добу., При цьому відзначається домішка слизу і крові. У цілому ж випорожнення характеризуються з видом, властивим «малиновому желе».

Розвиток захворювання відбувається в поступовому порядку, явища, властиві загальної інтоксикації, відсутні. Також відзначаються нормальні показники температури тіла або ж їх відповідність субфебрильних нормам. Важкий перебіг зараження характеризується підвищенням температури, а також виникненням болю схваткообразного типу внизу живота або тягнуть болю в даній області. Примітно, що посилення болів в цьому випадку відзначається при дефекації. Додатково виникають болісні для хворого тенземи (хибні позиви до дефекації).

Важкий перебіг коліту характеризується посиленням ознак, властивих інтоксикації. Її прояви полягають у підвищенні температури, зниженні апетиту, нудоті, блювоті. Гострий період захворювання характеризується м'якістю живота, при цьому вздовж ходу товстої кишки виникає хворобливість.

Ендоскопія визначає порядку у понад 40% хворих наявність запальних змін, зосереджених в області сигмовидної і прямої кишок, при цьому виявляються вони в початковому періоді. Другий-третій дні початку даного захворювання характеризуються виникненням ділянок гіперемії на тлі слизової, четвертий-п'ятий дні відзначаються освітою в області цих ділянок дрібних виразок (діаметром порядку 5мм) і вузликів. Натискання провокує виділення у вигляді гнійної маси світло-жовтого кольору. Безпосередньо в оточенні виразок утворюється незначна зона гіперемії. До 6-14 днях захворювання можна виявити виразки, розміри яких досягають близько до 20мм, їх краї подритие, заповнені некротичної масою.

На підставі загальної картини перебігу типових для амебіазу проявів, можна помітити, що зміни у слизовій відбуваються протягом двох перших тижнів захворювання. Швидке прогресування перебігу цих змін дозволяє виявити їх вже до 6-8 дня захворювання.



Джерело: http://амебіаз, амебіаз симптоми, амебіаз лікування
Категорія: Амебіаз | Додав: Умница (22.06.2013) W
Переглядів: 942 | Теги: амебіаз симптоми, амебіаз, амебіаз лікування | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика