Каталог статей

Головна » Статті » А » Аднексит

Аднексит: симптоми, причини, діагностика

Яєчники безпосередньо пов'язані з матковими трубами, за допомогою яких вони з'єднуються з маткою, тому яєчники і маткові труби умовно об'єднуються в одну освіту - придатки матки.

Запалення придатків матки називають аднекситом, друга назва цього ж захворювання - сальпінгоофорит, утворене словами сальпінгіт (запалення маткових труб) + оофорит (запалення яєчників). Сальпінгіт і оофорит вкрай рідко зустрічаються окремо, зважаючи тісному зв'язку один з одним, тому поєднане їх запалення об'єднано в одну нозологічну одиницю - аднексит, запалення придатків.

Причини аднекситу

Причиною аднекситу є проникнення інфекції в придатки матки. Це може відбутися двома способами, висхідним і спадним. Висхідним називається генітальний шлях проникнення інфекції до придатків, коли в результаті попадання в зовнішні статеві органи, через піхву і матку інфекційний агент проникає в яєчники і маткові труби. Спадний шлях, це проникнення інфекції в область придатків з наявного в організмі первинного запального вогнища з током крові або лімфи.

Найбільш частим збудником аднекситу є урогенітальна інфекція, або скорочено УГІ. Це група мікроорганізмів, об'єднаних переважним шляхом зараження, а саме статевим. До них відносяться гонококи, трихомонади, мікоплазми, уреаплазми і деякі інші збудники. Зараження низхідним шляхом викликають, як правило, стрептококи або кишкова паличка.

Найважливішою умовою виникнення аднекситу є ослаблення загального та місцевого імунітету: перенесене напередодні інфекційне захворювання, переохолодження, недотримання правил особистої гігієни, незахищені статеві контакти з сумнівними партнерами та інші прояви нездорового способу життя. Психологія відносин між статями повинна виключати подібні контакти.

Симптоми аднекситу

Симптоми аднекситу залежать від того, в гострій або хронічній формі протікає захворювання.

Симптоми аднекситу у гострій формі: поява сильних болів внизу живота, з правого або лівого боку. Біль сильний, ниючого і тягне характеру, може віддавати в крижі, поперек, пряму кишку. З'являються вагінальні виділення серозного (у вигляді сукровиця) або гнійного характеру. Гострий аднексит супроводжується різким погіршенням загального стану, з'являються лихоманка, головні і м'язово-суглобові болі, знесилення.

При відсутності адекватного лікування, аднексит переходить в хронічну форму. Нерідко буває первинно хронічний аднексит, що не мав вираженої гострої форми. Симптоми аднекситу в хронічній формі менш виражені, особливо загальні прояви. Головним симптомом хронічного аднекситу є тягнуть ниючі болі внизу живота, менш інтенсивні, ніж при гострому аднекситі. Вони з'являються періодично, зазвичай перед менструацією або після неї. Ознакою хронічного аднекситу є також хворобливі відчуття під час статевого акту (діаспорян).

Оскільки для хронічного аднекситу властивий спайковий процес і структурні порушення в тканині придатків, з'являються порушення менструального циклу: аменорея, олігоменорея, дисменорея та ін Хронічний аднексит може загострюватися після перенесених загальних захворювань, в результаті переохолодження або перенесеного стресу, в цьому випадку симптоми аднекситу відповідають гострого течією. Іноді хронічний аднексит може протікати безсимптомно, і захворювання виявляється при обстеженні з приводу безпліддя. Безпліддя в результаті порушеної функції яєчників або непрохідності маткових труб - частий симптом аднекситу в хронічній запущеній формі.

Діагностика аднекситу

Постановка правильного діагнозу при аднекситі досить складна, оскільки ознаки гострого живота, характерні для аднекситу в гострій формі, властиві багатьом гострим захворюванням органів малого тазу, а симптоми аднекситу в хронічній формі, як правило, не виражені.

В якості діагностики аднекситу проводять гінекологічне обстеження, що включає лабораторний аналіз вагінальних виділень, дослідження крові і сечі, в тому числі бакпосев сечі. Виявлення типових для аднекситу мікроорганізмів в сечі і піхвовому вмісті може вказувати на наявний аднексит, але все ж ці ознаки не специфічні, так само, як і ознаки запальної реакції організму, які виявляються в крові.

Деякі симптоми хронічного аднекситу можуть бути виявлені за допомогою УЗД.

Точним методом діагностики, що виключає помилку, є лапароскопія, до якої вдаються у сумнівних випадках. Це ендоскопічне дослідження, що дозволяє візуалізувати маткові труби і яєчники і безпосередньо виявити ознаки запалення: скупчення гною і серозного випоту, запалену слизову оболонку при гострому аднекситі, і спайковий процес зі зміною структури тканин придатків при хронічному аднекситі.



Джерело: http://аднексит, аднексит причини, аднексит симптоми, аднексит лікування
Категорія: Аднексит | Додав: Умница (13.06.2013) W
Переглядів: 1085 | Теги: аднексит симптоми, аднексит причини, аднексит, аднексит лікування | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика