Каталог статей

Головна » Статті » А » Абсцес

Абсцес після уколу, причини, симптоми, лікування, профілактика
Запальні процеси, що виникли після введення ін'єкції, в медичній практиці зустрічаються досить часто. Це явище обумовлене змінами у м'яких тканинах організму людини, а саме проникненням в них різних мікроорганізмів, що потрапили у вогнище локалізації допомогою введення ін'єкції нестерильним шприцом. А так само введенням в м'які тканини лікарських препаратів, що мають ушкоджувальними діями і властивостями сільноконцнтрірованних лікарських розчинів. Вони здатні викликати в місці проведення ін'єкції зони асептичних некрозів. Найпоширенішим лікарським препаратом, здатним викликати нагноєння в зоні ін'єкції, є 25% розчин сульфату магнію.

Найменшу адаптацію до введення ін'єкції має підшкірна клітковина. Саме при використанні короткої голки для уколу може викликати розвиток абсцесу, коли внутрім'язовий препарат вводиться безпосередньо під шкіру.

Причини абсцесу після уколу

Виникненню постін'єкційні абсцесів сприяють такі чинники:

1. При введенні голки потрапляння останньої в кровоносну судину, після чого може виникнути інфікування утворилася під шкірою гематоми.

2. При введенні лікарського препарату, що має подразнюючу дію (кофеїн, анальгін, сульфат магнію) не в м'язову тканину, а в підшкірну клітковину. Як правило, це трапляється при використанні коротких голок для ін'єкцій.

3. Виникненню абсцесу може сприяти загальне ослаблення імунної системи, постільний режим хворого або наявність у нього пролежнів.

Симптоми абсцесу після уколу

Протягом декількох днів відразу після ін'єкції, у зоні введення голки починає формуватися інфільтрат, який характеризується больовими відчуттями середньої тяжкості і залежить від глибини розвивається абсцесу. Як правило, він не проходить протягом декількох діб. Формування інфільтрату протікає в супроводі значного підвищення температури тіла і появою підвищеної кількості лейкоцитів у крові. Поступово інфільтрат буде переходити в стан абсцесу, рідше - самостійно розсмокчеться.

На місці уколу може утворитися почервоніння і припухлість, зазвичай ці симптоми з'являються на місці сформувався гнійника. При пальпації відзначається значне ущільнення тканин, запальний процес протікає бурхливо, з підвищенням температури у вогнищі запалення і загальної температури тіла. Відчуття при торканні абсцесу досить болючі.

Лікування абсцесу після уколу

Специфіка лікування абсцесу залежить від того, в якій стадії знаходиться запальний процес. Якщо це початкова стадія, і гнійне розплавлення ще не почалося, то хворому призначається кілька сеансів УВЧ (для прогрівання запальної ділянки) і курс антибіотиків. Якщо гнійник вже сформувався, то його розкривають хірургічним шляхом. Прогноз перебігу захворювання, як правило, сприятливий, хоча безпосередньо залежить від характеру того захворювання, проти якого використовувалася дана ін'єкція. Якщо друга стадія абсцесу затягується через затримку оперативного лікування, абсцес може призвести до сепсису і численним затікання гнійної субстанції по міжклітинних просторах.

Профілактика постін'єкційних абсцесів

До профілактичних заходів відносяться використання стерильних голок і шприців, не використовувати для внутрішньом'язових ін'єкцій короткі голки, призначені для шкірних і внутрішньовенних ін'єкцій, а так само не робити ін'єкцію в одне і теж місце, а чергувати праву і ліву сідницю.

Джерело: http://причини абсцесу, симптоми абсцесу, лікування абсцесу, профілактика
Категорія: Абсцес | Додав: Administrat0r (31.05.2013) | Автор: Абсцес після уколу W
Переглядів: 10033 | Теги: лікування абсцесу, причини абсцесу, профілактика, симптоми абсцесу | Рейтинг: 4.0/1


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика