Каталог статей

Головна » Статті » А » Абсцес

Абсцес печінки: симптоми, лікування, профілактика

  Абсцес печінки може розвинутися внаслідок інфекції, але частіше спостерігається при зараженні амебами. Абсцес печінки, викликаний дизентерійної амебою зустрічається переважно в республіках Середньої Азії і Закавказзі. Амеби потрапляють в печінку з кишечника через ворітну вену або лімфатичні судини. Потрапивши в печінку, амеби затримуються в; різних ділянках її і шляхом виділення токсичних продуктів, а також утворення тромбів в кровоносних судинах викликають частковий некроз печінкових клітин.

Навколо цих некротичних вогнищ розвивається лейкоцитарна зона, а також нагноєння. Абсцес в печінці найчастіше утворюється поблизу від верхньої випуклої поверхні, рідше - в глибині. Зазвичай він буває одиничним, але нерідкі і множинні абсцеси різної величини.

Симптоматология

Найбільш характерні для абсцесу печінки лихоманка перемежованого типу з приголомшливими ознобами і місцеві симптоми. Якщо печінка збільшена і болюча, якщо існує жовтяниця і є одна з відомих причин для утворення нагноєння, то легко припустити абсцес. У крові визначається лейкоцитоз (20 000 - 30 000 в 1 мм 3) з різкою нейтрофілією, зсувом вліво і зменшенням числа еозинофілів. У сечі підвищений вміст уробіліну, іноді є сліди білка.

Для підтвердження діагнозу застосовують пункцію печінки в тому місці, де підозрюють абсцес, тобто в місці опуклості і найбільшої хворобливості. При пункції отримують гній, а в гострому періоді дизентерії знаходять амеби.

Діагностика абсцесу печінки дуже важка; доводиться диференціювати його від гнійного плевриту, гнійного холециститу, поддіафрагмальногоабсцесу. З ускладнень при абсцесі треба вказати на можливість розвитку гнійного плевриту, карієсу ребер, абсцесу в легкому, перитоніту. Прогноз при абсцесі печінки серйозний.

Профілактика і лікування

Профілактика амебного абсцесу досягається попередженням амебіазу взагалі і раціональним лікуванням дизентерії. Лікування при амебний абсцес проводиться еметином. Цей препарат сприяє локалізації абсцесу, знижує активність процесу завдяки загибелі амеб, сприяє поліпшенню загального стану.

 Призначають солянокислий еметин на фізіологічному розчині внутрішньом'язово в дозі 0,01 г 1 - 2 рази на день протягом 2 - 3 тижнів. Якщо розсмоктування гнійника не наступає і хворому загрожує розвиток амілоїдозу, необхідно вдатися до хірургічного лікування - розтину гнійника.



Джерело: http://профілактика амебного абсцесу, солянокислий еметин, підвищений вміст уробіліну, як розвивається абсцес печінки
Категорія: Абсцес | Додав: Умница (11.06.2013) | Автор: Абсцес печінки W
Переглядів: 1636 | Теги: як розвивається абсцес печінки, підвищений вміст уробіліну, профілактика амебного абсцесу, солянокислий еметин | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика