Каталог статей

Головна » Статті » А » Абсцес

Абсцес мозку: діагностика, симптоми, лікування

 Абсцес головного мозку - це інкапсуліротівнное скупчення гною у верхній або нижній частині скроневої частки мозку. Рідкісне захворювання, яке виникає шляхом прямого попадання інфекції - гнійного отиту або мастоідата в мозок, а так само при втручанні гематогенного метастазування з інших джерел, такі як: серце, легені, печінку і в 15% випадків при отриманні травм і хірургічному втручанні.

Абсцес головного мозку у дітей пов'язаний з вродженим пороком і виникає в 60% випадків, передається від матері до дитини або за сімейною ліній. Гнійний абсцес проявляється в різних формах і дуже часто у вигляді стрептокока і стафілокока, якщо знижений імунітет, в цьому випадки абсцес може викликати будь-яка мікробактерія, яка міститься в організмі людини і в зовнішньому середовищі.

Абсцес мозку ділиться на три види:

       внутрішньомозкової (скупчення гною у верхній або нижній частині мозку);

       субдуральний (скупчення у твердій оболонкою); епідуральний (локалізований над твердою оболонкою).

Абсцес симптоми

Симптоми абсцесу можуть з'являтися через деякого часу та у вигляді стандартних головних болів і нудоти, але не варто не звертати на це увагу, оскільки лікування абсцесу головного мозку вимагає хірургічним шляхом і в випадки не прийняття конкретних заходів возможет летальний результат.

Основні симптоми абсцесу мозку:

       Підвищена температура тіла (понад 38градусов)

        Головний біль, яка триватиме з періодичністю

       Епілептичні напади (виникають у половини хворих)

       Порушення зору і застій дисків зорових нервів

        Порушення дихання

Діагностика абсцесу головного мозку

 Для первинної та якісної діагностики абсцесу мозку велике значення має метод зборів анамнезу (початковий інфекційний період). У випадки виявлення запального процесу потрібне додаткове Нейровизуализационное обстеження, для підтвердження більш точного діагнозу.

 Так само можлива діагностика абсцесу за допомогою МРТ (магнітно-резонансної томографії) або КТ (комп'ютерної томографії) можна визначити локалізацію абсцесу, а за допомогою ехоенцефалоскопіі можна визначити структурний зсув.

На ранній стадії розвитку захворювання дуже складно визначити місце розташування і взагалі діагностувати абсцес, оскільки при введенні контрасту в лобову частину мозку хвороба не проявить себе (приблизно протягом доби). По закінченню 3-4 діб КТ може визначити в мозку неправильну форму щільності, яка розвивається. Зв'язку з тим, що введений контраст поширюється не рівномірно можна відзначити, що осередок захворювання рідше виявляється в центрі.

На більш пізній стадії розвитку вогнище захворювання абсцесу, при введеному контрасті знаходить більш округлений вигляд. Слід відзначити такий нюанс, якщо контраст ввести через заново через 30-40 хвилин - це може призвести до неконкретних діагнозу, оскільки проглядається дифузія контрасту.

КТ - менш надійний метод діагностики абсцесу головного мозку через неточності з введенням контрасту, лікар-діагност може поставити неправильний діагноз, що послужить погіршення здоров'я хворого і повторному діагностуванню.

 МРТ - найбільш поширений вид діагностики абсцесу мозку через свою точності і простоти процедури. Зазначимо, що діагностуватися на апараті МРТ слід не раніше ніж через 5-9 днів для точності підтвердження хвороби. Диференціальна діагностика на ранніх стадіях захворювання проводиться виключно з метою провести ряд оглядів для МРТ.

Ускладнення абсцесу можуть виникнути при неправильному поставленому діагнозі і в більшості випадків, при пізньому зверненні хворого до лікаря. Дуже часто абсцес мозку можуть сплутати з аневризмою головного мозку, тому що сильно схожі симптоми і без посиленої діагностики, неможливо визначити або поставити правильний діагноз.

Найбільш поширені наслідки абсцесу головного мозку - це летальний результат, тому що, гнійний абсцес вражає всю частину кори головного мозку і знищує життєво необхідні функції. Будь-яка інфекція потрапила в мозок дуже небезпечна на будь-якому етапі розвитку. абсцес лікування

Як лікувати абсцес?

Відповідь на це питання: "Тільки хірургічним шляхом"! Лікар - педіатр призначає великий список антибіотиків широкого - спектру, які знищать стафілокок і стрептокок. Так само антибіотики допоможуть мозку підтримувати життєво важливі функції і запустити імунітет. Дуже часто люди задаються питанням: чи є народне лікування абсцесу? Відповідь не однозначна, тому що в стародавньому Єгипті від цієї хвороби лікувалися спеціальними травами, і смертність в цьому випадки була 5 з 10.



Джерело: http://абсцес мозок, симптоми, діагностика, лікування, температура, біль, нападки, зір, диски, дихання, мрт, кт, трави
Категорія: Абсцес | Додав: Умница (11.06.2013) | Автор: Абсцес головного мозку W
Переглядів: 1665 | Теги: симптоми абсцесу, абсцес симптоми, як лікувати абсце, абсцес головного мозку, абсцес мозку ділиться, діагностика абсцесу | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика