Каталог статей

Головна » Статті » А » Абсцес

Абсцес ясна: причини, симптоми, лікування, профілактика

 Абсцес ясна – це гнійна порожнина, відмежована капсулою, і розташована в тканинах пародонту. Абсцесс ясна являє собою нарив ясна, відмежований гострий гнійно-запальний процес в області ясен, порожнину, заповнену гноєм, і зовні виглядає як різко хвороблива припухлість округлої форми на яснах.

 Причини абсцесу ясна

Основні причини абсцесу ясна це все травмуючі фактори і захворювання порожнини рота, які створюють умови для проникнення бактерій в пародонтальні кишені, від гінгівіту до неправильно встановлених пломб.

Симптоми абсцесу ясна

 На самому початку формування абсцесу ясна симптоми можуть бути незначними. В області ясна з'являється невеликий виступ, болючий при обмацуванні, біль посилюється при жуванні. Поступово болючість наростає, а припухлість ясен збільшується, поширюючись навіть на щоку. Через абсцесу зуби в осередку ураження розхитуються і випадають, а при натисканні на ясна виділяється гній. Звичайно, може підвищуватися температура тіла, і можуть бути присутніми явища загальної інтоксикації.

Лікування абсцесу ясна

Лікування абсцесу ясна неможливо без усунення його причини. Докладніше про те, що може викликати абсцес ясна. Найчастіше абсцеси ясен виникають при наявності гінгівіту, пародонтозу, пародонтиту та інших захворювань ясен. Викликати захворювання може так само травмування порожнини рота, як механічне, так і гарячою їжею або хімічними речовинами.

Абсцеси можуть виникати і після неправильного лікування зубів, встановлення пломб та протезування. Спочатку мікроби активно розмножуються в пародонтальному кишені, викликаючи тут запалення, позику поширюються на сусідні ділянки пародонту і в м'які тканини ясен. Боротьба з інфекцією супроводжується виробленням великої кількості лейкоцитів і продуктів розпаду тканин, при цьому вогнище відмежовується від здорових тканин гноеродной капсулою, так і утворюється абсцес, порожнина, наповнена гноєм.

Діагностика абсцесу ясна

Діагностика абсцесу ясна зазвичай не становить труднощів і проводиться лікарем стоматологом при огляді порожнини рота в стоматологічному кабінеті. Лікування полягає в розтині гнійника, при необхідності віддаляється і розхитаний, готовий сам випасти зуб. Порожнина гнійника дренується, перев'язки роблять до одужання, обов'язково проводиться антибіотикотерапія. Лікується захворювання, яке призвело до формування абсцесу.

Чи може абсцес ясна пройти сам?

На жаль, але повного лікування при самостійному розтині гнійника може не відбутися, і тоді пацієнтові загрожує хронічний абсцес ясна, остеомієліт щелепи, флегмона рота, сепсис та інші небезпечні ускладнення.

 Профілактика абсцесу ясна

Профілактика краще лікування і ця істина стосується і абсцесу ясна. Вчасно лікуючи карієс, ретельно доглядаючи за порожниною рота, ви можете уникнути цього ускладнення. Дуже уважно потрібно ставитися до будь хворобам ясен і не нехтувати своєчасним лікуванням гінгівіту або пародонтиту.



Джерело: http://причини, симптоми, діагностика, профілактика, лікування
Категорія: Абсцес | Додав: Умница (11.06.2013) | Автор: Абсцес ясен W
Переглядів: 1404 | Теги: симптоми, лікування, причини, профілактика, діагностика | Рейтинг: 0.0/0


Популярні статі за сьогодні


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]





Хвороби по літерам


Форма входа


ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


  Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адміністрація сайта Маркова Виктория Витальевна
© 2024-2013
Яндекс.Метрика